Főoldal Fórumok Lakóautók Érdekes lakóautók-lakóautós érdekességek

Legutóbb frissítette six 5 years, 7 months telt el
92angok
633 hozzászólás
  • Indította
    Témakör
  • #2635
    GaborApa
    Felhasználó

      Nyitom ezt a témát azért hogy itt tudjuk felhívni egymás figyelmét a különösen érdekes, exkluzív, irigylésre méltó és agyament lakóautókra.

      Még az előző fórumon mutattam Briginek Rob Gray természetfotós egyedileg épített lakóautóját. Az építésről naplót is vezetett és sok képet készített.
      http://www.robgray.com/index_files/index_graynomad.php

    • Szerző
      Válasz
    • #29679
      Névtelen

        [quote=”GaborApa”:2913zabo]Ha nincs lakóautód, … akkor is szívesen látunk.
        és ezt tudod jól 😉 , és nem csak rád meg Depre vonatkozik ::nagyoleles [/quote]

        Hát igen ….a Lakóautó kiállítás óta tudom , hogy végül nincs is lakóautóm ….a Brigi Laci szerint ugyanis egy szarral járok !
        😀
        Nem is tudom , hogy fogalmazzam meg a hirdetésem ???

        6 személyes megkimélt legkondis szar eladó ?? Elsőkézből …ja és szélhámosok kiméljenek !

        😀 😀

        #29677
        GaborApa
        Felhasználó

          [quote=”Jamesz”:3levo9ro]Apaapa… #-o ….tehát ennek alapján egy randa teherautóra felrakok egy randa lakókocsit és egy kötéllel lefogatom …az már abban a pillanatban lakóautónak számít ???
          :2010_nemtom.gif

          Merthogy már nem vontatmány ….hanem fix teher !!!
          :smt214
          Marhaság ……kompromisszum kéne !!

          Tudom , hogy azóta utálod a 5th wheelt, mióta ilyet akarok venni….de legalább az enyémet …ha lesz …nevezzük ki lakóautónak !!!
          😀
          Legyen a neve …Mámajdnem Lakóautó…..[/quote]
          Igazából csak azért írtam Depnek, mert vártam, hogy Te mit írsz rá 😆 😆 😆

          Az hogy randa vagy szép a felépítmény az nem számít.
          #-o Viszont a randaságról eszembe jutott még egy „alapmű” amit betettem cicának a poen topikba. 😉

          Szóval, ami az alap lakóautó felépítményt illeti, annak a képe ott „díszeleg” a főoldalon.

          A nyergeseket pedig egyáltalán nem utálom.
          Sőt szerintem baromi jól néznek ki! De attól, hogy jól néznek ki, még nem lakóautók.
          :-k Megmagyarázom: Olyan ez mintha, látsz az utcán egy, az első ránézésre tök jó nőt, de jobban megnézve kiderülhet, hogy mégsem nő. :2010_nem_guluszem.gif
          Érted? Úgy néz ki, de mégse, és mivel mások a fő alkatrészei, ezért máshogy is hívják.

          Tehát nem utálom én a nyergest, csak attól féltettelek, nehogy a használat közben érjenek Téged kellemetlen meglepetések, mert valami mégsem úgy működik, ahogy elképzelted.

          Ami a Te lakód elnevezését illeti, az úgyis külön kategória, nevezhetjük Jameszmobilnak
          De lehet mámajdnem lakóautó is, hisz tök jól ellesz itt egy mámajdnem klubban 😉

          Amit eddig írtam ne vedd komolyan [-o< :lol: A lényeg is ott van ám a főoldalon: Ha nincs lakóautód, … akkor is szívesen látunk.
          és ezt tudod jól 😉 , és nem csak rád meg Depre vonatkozik ::nagyoleles

          #29675
          Névtelen

            [quote=”GaborApa”:1ewnccl5]Dehogy kapsz 😆
            csak gondolkozz,
            tudod Te, 😉
            nevezheted kulipintyónak is, de fix teher vagy vontatmány?[/quote]

            Apaapa… #-o ….tehát ennek alapján egy randa teherautóra felrakok egy randa lakókocsit és egy kötéllel lefogatom …az már abban a pillanatban lakóautónak számít ???
            :2010_nemtom.gif

            Merthogy már nem vontatmány ….hanem fix teher !!!
            :smt214
            Marhaság ……kompromisszum kéne !!

            Tudom , hogy azóta utálod a 5th wheelt, mióta ilyet akarok venni….de legalább az enyémet …ha lesz …nevezzük ki lakóautónak !!!
            😀
            Legyen a neve …Mámajdnem Lakóautó…..

            #29665
            GaborApa
            Felhasználó

              [quote=”DEP76″:1uqqcxqc]Nem akartam vitázni a nagyokkal, de én is a Pick up tipusu lakóknál láttam ezeket. 😆

              Most kapunk egy definíciót meglátod #-o
              😆 😆 [/quote]
              Dehogy kapsz 😆
              csak gondolkozz,
              tudod Te, 😉
              nevezheted kulipintyónak is, de fix teher vagy vontatmány?

              #29656
              DEP76
              Felhasználó

                [quote=”Utazocica”:23xsgu6d]Nincs kirúgás, a gyártó nem „wohnwagen”-nek, hanem „wohnmobil”-nak nevezi! 😆

                Nyugodtan megveheted!

                Nem akartam vitázni a nagyokkal, de én is a Pick up tipusu lakóknál láttam ezeket. 😆

                Most kapunk egy definíciót meglátod #-o
                😆 😆

                #29655
                Utazocica
                Felhasználó

                  [quote=”GaborApa”:2fvf4cto]de ez már lakókocsinak számít
                  😆 😆 😆 [/quote]
                  [quote=”DEP76″:2fvf4cto]NA EZÉRT NEM VESZEK!!
                  😆 😆 😆
                  Kirúgnak.[/quote]

                  Nincs kirúgás, a gyártó nem „wohnwagen”-nek, hanem „wohnmobil”-nak nevezi! 😆

                  Nyugodtan megveheted!

                  #29649
                  DEP76
                  Felhasználó

                    [quote=”GaborApa”:3fp6q88e]de ez már lakókocsinak számít
                    😆 😆 😆 [/quote]

                    NA EZÉRT NEM VESZEK!!
                    😆 😆 😆
                    Kirúgnak.

                    #29642
                    GaborApa
                    Felhasználó

                      [quote=”Utazocica”:bpsysr1e]Itt nem kell gyalúlni, sem semmit fúrni, a bankszéfen kivül, minden Európában megengedett kocsival el lehet húzni! 😉

                      Söt, extrák nélkül, kevesebbe kerül mint 70 000 dollár! 😆 [/quote]
                      de ez már lakókocsinak számít
                      😆 😆 😆

                      #29638
                      Utazocica
                      Felhasználó

                        [quote=”DEP76″:2imnhh24]Mitsut hogy húzom így fel., vagy szerinted kibírja, ha egyből 7 literre fúratom?
                        Mondjuk a doboz tetszik. 😆
                        70 000 dollárnál mennek. 😥
                        Ezt is nekem kell csinálni [-o< [/quote] Itt nem kell gyalúlni, sem semmit fúrni, a bankszéfen kivül, minden Európában megengedett kocsival el lehet húzni! 😉

                        Söt, extrák nélkül, kevesebbe kerül mint 70 000 dollár! 😆

                        #29548
                        DEP76
                        Felhasználó

                          [quote=”GaborApa”:g99fzjpe]Egy jó asztalos bármit megold 😆 [/quote]

                          Mintha csak a volt főnököm mondta volna. 😆

                          #29511
                          GaborApa
                          Felhasználó

                            [quote=”DEP76″:1kr86082]Ezt is nekem kell csinálni [-o< [/quote] Egy jó asztalos bármit megold 😆

                            #29506
                            EdGaR
                            Felhasználó

                              [quote=”DEP76″:4k5itbyr]Mitsut hogy húzom így fel., vagy szerinted kibírja, ha egyből 7 literre fúratom?
                              Mondjuk a doboz tetszik. 😆
                              70 000 dollárnál mennek. 😥
                              Ezt is nekem kell csinálni [-o< [/quote] Hidd el nincs lehetetlen. 😀
                              Van aki már bepréselte.

                              #29505
                              DEP76
                              Felhasználó

                                [quote=”EdGaR”:3biy693r]:smt217 Nos, DEP Mester a feladat adott… 😀 😉 [/quote]

                                Mitsut hogy húzom így fel., vagy szerinted kibírja, ha egyből 7 literre fúratom?
                                Mondjuk a doboz tetszik. 😆
                                70 000 dollárnál mennek. 😥
                                Ezt is nekem kell csinálni [-o<

                                #29503
                                EdGaR
                                Felhasználó

                                  [quote=”DEP76″:1m4z4pve]Melyik rejtett öbölbe dugtátok el nekünk?
                                  Koordináták? 😆

                                  Az egyik utolsó klubtagunknak ilyen van ahogy néztem.[/quote]
                                  :smt217 Nos, DEP Mester a feladat adott… 😀 😉

                                  #29502
                                  DEP76
                                  Felhasználó

                                    [quote=”GaborApa”:1vnqc6sl]Depéknek szeretettel:

                                    Melyik rejtett öbölbe dugtátok el nekünk?
                                    Koordináták? 😆

                                    Az egyik utolsó klubtagunknak ilyen van ahogy néztem.

                                    #29487
                                    GaborApa
                                    Felhasználó

                                      Depéknek szeretettel:

                                      #29343
                                      nemo25
                                      Felhasználó
                                        #29341
                                        nemo25
                                        Felhasználó
                                          #29162
                                          istozi
                                          Felhasználó

                                            Lehet, hogy nem újdonság, de most találtam:
                                            http://special.blog.hu/2010/05/09/kitek … ouse_coach

                                            #28883
                                            EdGaR
                                            Felhasználó

                                              [quote=”nemo25″:1uhrx607]… Ha egyszer a Citrom építene egy olyan gépet, amiben beleraknák az összes ilyen ötletüket és újitásukat, akkor az lenne egy igazi űrautó! Szerinted hány szerelőnél verné ki a biztositékot???? 😆 [/quote]
                                              Az embléma láttán a felénél 😀 … kicsit mélyebb vizsgálatot követően egy-két fanatikus kivételével az összesnél 😆

                                              #28795
                                              nemo25
                                              Felhasználó

                                                [quote=”EdGaR”:1gtz7pjf]Nagyon jól esik amit írtál és dagadna a májam, de ez nem az én érdemem volt, sőt én akkor még csak kávézni jártam a régi műhelybe. 😳 Abban az időben még maga a „Mágus” saját kezűleg javította kormányműveket. Ma már Ő csak néha jár be kávézni, mint tulajdonos 😀
                                                Abban viszont teljesen egyetértek Veled, hogy – bár a szerelők többsége gyűlöli javítani a francia technikát – minden túlbonyolított kütyü az utasok kényelméért kerül bele…[/quote]
                                                A tény akkor is tény. Jó műhely,korekt műhely.
                                                Én nem azt mondanám hogy túlbonyolított, hanem más a megszokottól. Egy két menthetettlen alkatrészt szédszedtünk atomjaira, és megpróbáltuk megérteni a működését. A felfüggesztés szerintem egyszerűbb mint egy drótlábúban. Szerintem. Jó, a CX kormányműve az azért merész mérnöki elképzelés. #-o De nagyon látványos volt a mutatványa. =D>
                                                Miska álltal emlegetett sportfutóműves Hidraktiv2 Xantiák és XM-ek viszont iszonyatosan jó stabilitásuk miatt voltak elképesztőek. A nagy tempóban vett erős kanyarokban sem dőltek meg egy picit sem. Ha egyszer a Citrom építene egy olyan gépet, amiben beleraknák az összes ilyen ötletüket és újitásukat, akkor az lenne egy igazi űrautó! Szerinted hány szerelőnél verné ki a biztositékot???? 😆

                                                #28784
                                                Névtelen

                                                  [quote=”EdGaR”:8wtsi9tf]- minden túlbonyolított kütyü az utasok kényelméért kerül bele…[/quote]
                                                  Igen…pl. volt egy szelep, amit úgy hívtak, hogy négyszög szelep. Az sem volt semmi. Ahány cső, annyi dugattyú, az ára kb.200-e Ft. Akkora volt, mint egy lapos elem. Az XM-II-n ez már nem kellett, mert 2 körös volt a szervó szivattyúja. Hasonló autó volt a Xantia is. Külön meg kellett tanulni fogalmakat: a főfékhengert fékszelepnek hívták, a magasságszabályzót szintszabályzónak, és volt bennük sportszelep is, ami a futóművet keményítette.
                                                  Ez volt a lakóautóval is(csigával): alkov, integrált, félintegrált,szendvicspanel. sog, stb… ezeket is meg kellett tanulni. Aztán rájöttem: olyan, mint az XM, @..va drága, de nagyon kényelmes.
                                                  Nekem ezért is olyan érdekes és különleges a lakóautó. 😀

                                                  #28782
                                                  EdGaR
                                                  Felhasználó

                                                    [quote=”nemo25″:22kmw435]Ekkor egy másik kuncsaft ajánlotta a műhelyeteket. Fél óra múlva ott toporogtam nálatok, és két óra leforgása alatt kész is lett a paripa. Egy éve futottam össze a kocsival és körbejártam,megnéztem, és a mai napig az ideiglenesen berakott csövetek feszít a kocsiba.Ez 2000-ben esett meg. Szép munka volt, és tartós. KÖszönöm EdGaR!!!!![/quote]
                                                    Nagyon jól esik amit írtál és dagadna a májam, de ez nem az én érdemem volt, sőt én akkor még csak kávézni jártam a régi műhelybe. 😳 Abban az időben még maga a „Mágus” saját kezűleg javította kormányműveket. Ma már Ő csak néha jár be kávézni, mint tulajdonos 😀
                                                    Abban viszont teljesen egyetértek Veled, hogy – bár a szerelők többsége gyűlöli javítani a francia technikát – minden túlbonyolított kütyü az utasok kényelméért kerül bele…

                                                    #28781
                                                    challenger
                                                    Felhasználó

                                                      [quote=”nemo25″:5dk8xhtt]Működött az csak meg volt a maga lélektana. Mi is cseréltünk egyszer egyet, nem mondom hogy egyszerű voltkiszedni, de megoldottuk.Mondjuk az tény hogy a szerkezet javítása valóban embertpróbáló feladat. [-o< Nagyapival egyetértésben én is bevállalnék egy ilyet újonan bármikor. Szerethető és nagyon egyedi űrhajó volt. Gondolj csak bele amikor 1955!!!!!- ben bemutatták az első hidropneumatikus felfüggesztéssel szerelt Citromot(DS-ID sorozat),akkor a BMW és Audi milyen szekereket gyártott? Tudod hányszor előfordult, hogy az emberek arca leszakadt a csodálkozástól, 😯 🙄 😯 mikor beindítottam és megemelkedett mint egy csillagromboló? Arról nem beszélve, hogy a kerekét emelő nélkül ki tudtam cserélni 2 perc alatt. Az úttartásról és stabilitásról is ejthetnék pár magasztos tömjénfüsttel átitatott mondatot. Ja és még egy tény. Sokan szidták, hogy megbizhatatlan. Engem egyszer sem hagytak ott az út szélén. Nem volt több baj velük mint egy más átlagos kocsival. Igaz a karbantartást komolyan vettem, és megadtam nekik azt amit meg kellett. Mentem én velük Mergát, Toyotát és más autót menteni, de a Citromok soha nem hagytak cserben!!!!!! [-o< Pedig a másodikban jóval 320 ezer fölött volt a futásteljesítmény. Azt azért elmondanám, hogy ami hibák előfordultak az autóimon, azok 70-80 százalékát szerelői hibára lehet visszavezetni. És ezek szinte 100%-osan mind márkaszervízben követték el. Egyszer sok évvel ezelött még a Ti műhelyetek segített egy ilyen "műhiba" megoldásában, mikoris a kormányszervó egyik csövét a szerelő laza eleganciával a kuplungbowdennel összeeresztette, mondván minek azt visszatenni a helyére. (Garis 9 hónapos autó volt) A mocorgás következtében a szervócső kikopott és eresztette az olajat. Ez egy nappal az egyhónaposra tervezett Dél-Francia utunk elött derült ki. Mikor reklamáltam modták, hogy egy hét múlva lessz alkatrész. Ekkor egy másik kuncsaft ajánlotta a műhelyeteket. Fél óra múlva ott toporogtam nálatok, és két óra leforgása alatt kész is lett a paripa. Egy éve futottam össze a kocsival és körbejártam,megnéztem, és a mai napig az ideiglenesen berakott csövetek feszít a kocsiba.Ez 2000-ben esett meg. Szép munka volt, és tartós. KÖszönöm EdGaR!!!!![/quote] 😀 😀 😀 Mi (inkabb a ferjem ...de en is mar melette...vagy is talan folotte alltam...)autos es lakoautos eletunket egy citroen 2 loeros kombi joszaggal kezdtuk lasd a kepeket az albumomba elso 2cv lakoautonk... az biztos a citroen nagyon kenyelmes auto volt , utanna amikor mar nem tanulok hanem dolgozo emberkek letunk Bernard vett egy C valamilyent amikor beindult ugy felemelkedet...mikor a ferjem athatolt a saharan akkor is talalkozott 2 loeros citroen joszaggal meghat tobb VW busszal hipis korszak volt akkor meg... Amikor afrikaban eltunk akkor ott tobb citroen Diane volt foleg apacaknak...de azert az ottani utviszonyok elegge meghasznaltak a lengescsillapitokat de azert gurultak... 😛 😛 😛 :smt061 Nem tudom hogy ezert-e megyunk majdnem minden evbe el a Mentoni citrom fesztivalra...csak emlitem holnap indulunk es penteken este a Sospeli kempingben alszunk ezt ingyen kinyitottak...hatha valakit meg vonzana mondjuk a nyugdijas klubtagokat...senki sem banhatja meg foleg nem a citrom imadok... :smt039

                                                      #28776
                                                      nemo25
                                                      Felhasználó

                                                        [quote=”EdGaR”:32gn2n2g]:2010_nem_uvolt.gif ::vezet1
                                                        … egyszer láttam ilyet kiszedve … senki sem mert a közelébe menni, hogy szétszedje… ez nem ember alkotta szerkezet… hanem az 👿 műve :2010_rohog.gif … persze, amikor működik (?!) a maga korában igazi csúcstechnika volt… 😆 [/quote]
                                                        Működött az csak meg volt a maga lélektana. Mi is cseréltünk egyszer egyet, nem mondom hogy egyszerű voltkiszedni, de megoldottuk.Mondjuk az tény hogy a szerkezet javítása valóban embertpróbáló feladat. [-o< Nagyapival egyetértésben én is bevállalnék egy ilyet újonan bármikor. Szerethető és nagyon egyedi űrhajó volt. Gondolj csak bele amikor 1955!!!!!- ben bemutatták az első hidropneumatikus felfüggesztéssel szerelt Citromot(DS-ID sorozat),akkor a BMW és Audi milyen szekereket gyártott? Tudod hányszor előfordult, hogy az emberek arca leszakadt a csodálkozástól, 😯 🙄 😯 mikor beindítottam és megemelkedett mint egy csillagromboló? Arról nem beszélve, hogy a kerekét emelő nélkül ki tudtam cserélni 2 perc alatt. Az úttartásról és stabilitásról is ejthetnék pár magasztos tömjénfüsttel átitatott mondatot. Ja és még egy tény. Sokan szidták, hogy megbizhatatlan. Engem egyszer sem hagytak ott az út szélén. Nem volt több baj velük mint egy más átlagos kocsival. Igaz a karbantartást komolyan vettem, és megadtam nekik azt amit meg kellett. Mentem én velük Mergát, Toyotát és más autót menteni, de a Citromok soha nem hagytak cserben!!!!!! [-o< Pedig a másodikban jóval 320 ezer fölött volt a futásteljesítmény. Azt azért elmondanám, hogy ami hibák előfordultak az autóimon, azok 70-80 százalékát szerelői hibára lehet visszavezetni. És ezek szinte 100%-osan mind márkaszervízben követték el. Egyszer sok évvel ezelött még a Ti műhelyetek segített egy ilyen "műhiba" megoldásában, mikoris a kormányszervó egyik csövét a szerelő laza eleganciával a kuplungbowdennel összeeresztette, mondván minek azt visszatenni a helyére. (Garis 9 hónapos autó volt) A mocorgás következtében a szervócső kikopott és eresztette az olajat. Ez egy nappal az egyhónaposra tervezett Dél-Francia utunk elött derült ki. Mikor reklamáltam modták, hogy egy hét múlva lessz alkatrész. Ekkor egy másik kuncsaft ajánlotta a műhelyeteket. Fél óra múlva ott toporogtam nálatok, és két óra leforgása alatt kész is lett a paripa. Egy éve futottam össze a kocsival és körbejártam,megnéztem, és a mai napig az ideiglenesen berakott csövetek feszít a kocsiba.Ez 2000-ben esett meg. Szép munka volt, és tartós. KÖszönöm EdGaR!!!!!

                                                      25 hozzászólás megtekintése - 401-425 / 632

                                                      You must be logged in to reply to this topic.