Főoldal Fórumok Lakóautók Érdekes lakóautók-lakóautós érdekességek

Legutóbb frissítette six 5 years, 7 months telt el
92angok
633 hozzászólás
  • Indította
    Témakör
  • #2635
    GaborApa
    Felhasználó

      Nyitom ezt a témát azért hogy itt tudjuk felhívni egymás figyelmét a különösen érdekes, exkluzív, irigylésre méltó és agyament lakóautókra.

      Még az előző fórumon mutattam Briginek Rob Gray természetfotós egyedileg épített lakóautóját. Az építésről naplót is vezetett és sok képet készített.
      http://www.robgray.com/index_files/index_graynomad.php

    • Szerző
      Válasz
    • #41473
      EdGaR
      Felhasználó
        #41369
        EarthRoamer
        Felhasználó

          A Lakóautók is szeretik a Karácsonyt ! :2010_igen_hurra.gif :2010_igen_hurra.gif :2010_igen_hurra.gif :2010_igen_hurra.gif

          #41368
          EarthRoamer
          Felhasználó

            A Karácsony a legszebb Ünnep, de Lakóautóval még annál is szebb ! :2010_igen_hurra.gif :2010_igen_hurra.gif :2010_igen_hurra.gif :2010_igen_hurra.gif

            #41329
            NagyPapa
            Felhasználó

              [quote=”Peter_Nizza”:qce3crso]Még itt élvezzük a 17-18 fokos napsütötte meleg időt Perpignanban.[/quote]

              Ott lopták el a nejem táskáját, minden iratával, pénzével, fényképező géppel együtt.

              Nekünk ez a név azóta mást jelent….

              :smt071 :smt075 :smt209 :smt208

              #41328
              NagyPapa
              Felhasználó

                [quote=”Peter_Nizza”:32mm172b]Szeretnék feltenni egy játékos kérdést. Szerintetek mennyi víz kell egy hajmosáshoz és zuhanyzáshoz a mi nomád életünkben?

                Lehet tippelni. Aki a legközelebb jár az nyer.

                Aztán elmagyarázom a dolgot, de szeretném tudni, ki mennyit tippel.

                Jó utat!!![/quote]

                A hivatalosan elfogadott norma szerint 8 liter elegendő egy komplett tisztálkodáshoz, zuhanyozáshoz! Ismereteim szerint ennyivel számolnak a lakóautó gyártók. Az én testmértemre felületemre ez nem biztos, hogy igaz lehet, bár még nem próbáltam [-X

                Mi még soha sem mtuhanyoztunk a lakóba…Gyógyfűrdőknél lakóban zuhanyozni?

                :2010_rohog.gif

                #41320
                riviera
                Felhasználó

                  [quote=”Peter_Nizza”:2u6osdwm]Még itt élvezzük a 17-18 fokos napsütötte meleg időt Perpignanban. Egyenlőre azt tervezzük, hogy még gyorsan készítünk egy éves összefoglalót, hogy merre jártunk és miket láttunk.[/quote]

                  Csak csodálni tudunk Benneteket eme életforma miatt. 😆
                  Megnéztem pár videót,amit feltettél,nagyon tetszett. =D>
                  Igértem Neked Szajki tavaknál egy imél cimet,küldöm privátban. #-o
                  További szép utat és egyben Boldog Karácsonyi Ünnepeket kivánunk.

                  Editke

                  #41319
                  EdGaR
                  Felhasználó

                    [quote=”Peter_Nizza”:2hnaggeo]Szeretnék feltenni egy játékos kérdést. Szerintetek mennyi víz kell egy hajmosáshoz és zuhanyzáshoz a mi nomád életünkben?

                    Lehet tippelni. Aki a legközelebb jár az nyer.

                    Aztán elmagyarázom a dolgot, de szeretném tudni, ki mennyit tippel.

                    Jó utat!!![/quote]
                    „Áztatás? Minek?” :2010_rohog.gif

                    #41318
                    Brigi
                    Felhasználó

                      [quote=”Peter_Nizza”:25vx0fk4]Szerintetek mennyi víz kell egy hajmosáshoz és zuhanyzáshoz a mi nomád életünkben?
                      [/quote]

                      Az első lakóautóinkban kis 10 literes kanna volt a víztartály és abból (akkor még) négyen simán lezuhanyoztunk és még maradt is egy kis víz, úgyhogy max. 2 liter (bár a haj hossza tényleg nem mindegy)

                      #41309
                      fischer
                      Felhasználó

                        [quote=”Peter_Nizza”:2gf6d4jf]Szeretnék feltenni egy játékos kérdést. Szerintetek mennyi víz kell egy hajmosáshoz és zuhanyzáshoz a mi nomád életünkben?

                        Lehet tippelni. Aki a legközelebb jár az nyer.

                        Aztán elmagyarázom a dolgot, de szeretném tudni, ki mennyit tippel.

                        Jó utat!!![/quote]

                        Szia!

                        A ti nomád életetekben fogalmam sincs, mennyi lehet, én opportunista vagyok és nem vagyok lusta vízhordó lánykaként, az én egyszeri hajmosós, zuhanyzós fogyasztásom 5-10 liter közt van hangulattól függően. 🙂

                        egyszer megoldottam 3 literből, mert muszáj volt, de abban nem volt semmi élvezet. 🙂
                        Üdv!
                        Fischer

                        #41308
                        Gylaci
                        Felhasználó

                          [quote=”Peter_Nizza”:18h0t4rq]Szeretnék feltenni egy játékos kérdést. Szerintetek mennyi víz kell egy hajmosáshoz és zuhanyzáshoz a mi nomád életünkben?

                          Lehet tippelni. Aki a legközelebb jár az nyer.

                          Aztán elmagyarázom a dolgot, de szeretném tudni, ki mennyit tippel.

                          Jó utat!!![/quote]

                          3 liter/fő

                          #41298
                          istozi
                          Felhasználó

                            [quote=”Peter_Nizza”:lcnxj497]Szeretnék feltenni egy játékos kérdést. Szerintetek mennyi víz kell egy hajmosáshoz és zuhanyzáshoz a mi nomád életünkben?

                            Lehet tippelni. Aki a legközelebb jár az nyer.

                            Aztán elmagyarázom a dolgot, de szeretném tudni, ki mennyit tippel.

                            Jó utat!!![/quote]
                            Mosdás-leöblítés: 1 liter/fő. Hajmosás a haj hosszától függ. Az enyémnek a megmosása belefér az előzőleg említett 1 literbe, de a hosszabb hajhoz további 2-3 liter kell.
                            Ezek a teljes mosdásra értendők, a cicamosdás más kategória (Mosdás az, ami tartósan megóv a testszag kifejlődésétől).

                            #41296
                            Kerti
                            Adminisztrátor

                              [quote=”Peter_Nizza”:2ja9s4du]Szeretnék feltenni egy játékos kérdést. Szerintetek mennyi víz kell egy hajmosáshoz és zuhanyzáshoz a mi nomád életünkben?

                              Lehet tippelni. Aki a legközelebb jár az nyer.

                              Aztán elmagyarázom a dolgot, de szeretném tudni, ki mennyit tippel.

                              Jó utat!!![/quote]
                              3-5 liter?
                              Mit nyerünk?

                              Ficsorék igazolhatnák, hogy ezt a versenyt a barlangászok nyernék meg, mert barlangban két pofa vízzel meg lehet mosakodni. (mondjuk kell egy kis gyakorlat)

                              #41295
                              lipi
                              Felhasználó

                                Kettő liter 😆
                                :smt039
                                lipi
                                (Márti nem!)

                                #41294
                                Peter_Nizza
                                Felhasználó

                                  Szeretnék feltenni egy játékos kérdést. Szerintetek mennyi víz kell egy hajmosáshoz és zuhanyzáshoz a mi nomád életünkben?

                                  Lehet tippelni. Aki a legközelebb jár az nyer.

                                  Aztán elmagyarázom a dolgot, de szeretném tudni, ki mennyit tippel.

                                  Jó utat!!!

                                  #41293
                                  Peter_Nizza
                                  Felhasználó

                                    [quote=”Brigi”:3ainpb32]Nagyon szeretem a blogotokat! További jó utat és sok szép élményt kívánok =D> =D> =D> [/quote]

                                    Nagyon örülök, hogy tetszik, remélem az évadzáró cikkünk is nagyon jól sikerül.

                                    #41292
                                    Peter_Nizza
                                    Felhasználó

                                      [quote=”challenger”:1f3hkivu]Szia peter nagyon jo szuper jo jo utazast nektek mar spanyolba vagytok? =D> [/quote]

                                      Még itt élvezzük a 17-18 fokos napsütötte meleg időt Perpignanban. Egyenlőre azt tervezzük, hogy még gyorsan készítünk egy éves összefoglalót, hogy merre jártunk és miket láttunk.

                                      #41284
                                      Kerti
                                      Adminisztrátor

                                        [quote=”Peter_Nizza”:352vhv39]Barátok kérésére itt van az általunk használt fűtési rendszer.

                                        http://www.youtube.com/watch?v=euWUqUKS … e=youtu.be

                                        Jó mulatást és nézzétek meg a blogot is és like-oljátok a facebook oldalunkat.

                                        Mindenkinek jó utat!!![/quote]

                                        Köszönjük! =D>
                                        Azért néha adjatok életjelet magatokról, hogy merre jártok, mert érdekel minket ez az életforma amit műveltek, valamint az a sok infó amit eközben átéltek. [-o<

                                        #41280
                                        challenger
                                        Felhasználó

                                          [quote=”Peter_Nizza”:1jcwvgx8]Barátok kérésére itt van az általunk használt fűtési rendszer.

                                          http://www.youtube.com/watch?v=euWUqUKS … e=youtu.be

                                          Jó mulatást és nézzétek meg a blogot is és like-oljátok a facebook oldalunkat.

                                          Mindenkinek jó utat!!![/quote]
                                          Szia peter nagyon jo szuper jo jo utazast nektek mar spanyolba vagytok? =D>

                                          #41276
                                          Brigi
                                          Felhasználó

                                            [quote=”Peter_Nizza”:ppu8kzue]Barátok kérésére itt van az általunk használt fűtési rendszer.

                                            http://www.youtube.com/watch?v=euWUqUKS … e=youtu.be

                                            Jó mulatást és nézzétek meg a blogot is és like-oljátok a facebook oldalunkat.

                                            Mindenkinek jó utat!!![/quote]

                                            Nagyon szeretem a blogotokat! További jó utat és sok szép élményt kívánok =D> =D> =D>

                                            #41264
                                            Peter_Nizza
                                            Felhasználó

                                              Barátok kérésére itt van az általunk használt fűtési rendszer.

                                              http://www.youtube.com/watch?v=euWUqUKS … e=youtu.be

                                              Jó mulatást és nézzétek meg a blogot is és like-oljátok a facebook oldalunkat.

                                              Mindenkinek jó utat!!!

                                              #41082
                                              takizse
                                              Felhasználó

                                                Itt a megoldás, ha keskeny a járgány:
                                                Video. 😀 😀 😀

                                                #40999
                                                repi
                                                Adminisztrátor

                                                  Na én is találtam egy logószerűt és Én vezetek! 😀 =D> ::nenene ::nenene ::nenene

                                                  #40976
                                                  Bazsa81
                                                  Felhasználó

                                                    Sziasztok,

                                                    többen kérdezték, hogy Európában milyen lehet egy igazi ami lakóautóval.
                                                    Hát… 😳

                                                    #40906
                                                    EarthRoamer
                                                    Felhasználó

                                                      [quote=”EdGaR”:d13u7v3z]Találkozókra praktikus utánfutó. Természetesen csak a rendszeresen bevitt folyadék mennyiség végett, egészségügyi szempontból 😆
                                                      Van vonóhorgom 😳 [/quote]

                                                      Az emberi leleményesség, és a vele párosuló keativitás határtalan.
                                                      Mindennek meg kell adni a módját, ez így van rendjén !

                                                      #40887
                                                      EdGaR
                                                      Felhasználó

                                                        Találkozókra praktikus utánfutó. Természetesen csak a rendszeresen bevitt folyadék mennyiség végett, egészségügyi szempontból 😆
                                                        Van vonóhorgom 😳

                                                      25 hozzászólás megtekintése - 201-225 / 632

                                                      You must be logged in to reply to this topic.