Főoldal Fórumok Lakóautók Érdekes lakóautók-lakóautós érdekességek

Legutóbb frissítette six 5 years, 7 months telt el
92angok
633 hozzászólás
  • Indította
    Témakör
  • #2635
    GaborApa
    Felhasználó

      Nyitom ezt a témát azért hogy itt tudjuk felhívni egymás figyelmét a különösen érdekes, exkluzív, irigylésre méltó és agyament lakóautókra.

      Még az előző fórumon mutattam Briginek Rob Gray természetfotós egyedileg épített lakóautóját. Az építésről naplót is vezetett és sok képet készített.
      http://www.robgray.com/index_files/index_graynomad.php

    • Szerző
      Válasz
    • #38838
      EarthRoamer
      Felhasználó

        Egy kicsit visszakanyarodva a Rolls Royce témakörhöz.

        Petőfi Sándor : ‘ Minek nevezzelek ‘ ? :2010_nem_guluszem.gif

        #38654
        EarthRoamer
        Felhasználó

          Hamarosan a Marson is szervezhetünk találkozót ! ::udv

          #38567
          EarthRoamer
          Felhasználó

            [quote=”EdGaR”:2u0o1bbr]Nekem egy kis hiányérzetem támadt a „Földön, vizen, levegőben” szlogen kapcsán: Hol van a helikopter??? 😆 [/quote]

            Edgár Mester, kérésed parancs ! 😆

            #38566
            EarthRoamer
            Felhasználó

              az osztrak nemet nyuszikak es tojas helyet lakokat osztogattak 😛 [/quote]

              Hát lehet rossz helyen locsolkodtam mert nekem nem jutott 🙁 , de sebaj, közeleg a szülinapom, természetes hogy Csiguszt kívántam ! ::mlklako

              #38564
              challenger
              Felhasználó

                #-o most elgondolkodom mert azert husvetkor jo nehany km letekertunk Magyar utakon…es egyetlen egy ismeretlen lakoautoval talalkoztunk… Ja az is szlovak volt 🙁 hogy tudtok enyien ossze jonni egy talalkozora? Jo nincs meg nyar de ahogyan at mentunk osztrakokhoz rogton fel gyaporodtak a lakok talan nagyon nagy szeretettel voltak az osztrak nemet nyuszikak es tojas helyet lakokat osztogattak 😛

                #38562
                EdGaR
                Felhasználó

                  [quote=”EarthRoamer”:1brbo6ed]” Ha már lúd, legyen kövér ” !

                  …[/quote]
                  Nekem egy kis hiányérzetem támadt a „Földön, vizen, levegőben” szlogen kapcsán: Hol van a helikopter??? 😆

                  #38561
                  EarthRoamer
                  Felhasználó

                    ” Ha már lúd, legyen kövér ” !

                    #38465
                    EarthRoamer
                    Felhasználó

                      Jaaaajjj de aranyos ez ! 😆

                      Nyuszikaaa, én is szeretnék egy ilyeeeet ! ! ! :smt205

                      http://youtu.be/JWrhyy0jp0E

                      #38386
                      feri555
                      Felhasználó

                        Ez nem egészen pontos!
                        A jármű össztömege változtatható, csak a vezérképviselettől, vagy a gyártótól kell kérni új adattáblát, illetve írásos hozzájárulást az össztömeg megváltoztatásához. Ezeket az NKH (két lépcsős gyártás befejezés), illetve az illetékes megyei KF-k (átalakítás) elszokták fogadni.
                        A mercedes, vw, iveco, renault kiszokta adni!

                        Üdv, feri555
                        ui.: ha valakit ez a téma jobban érdekel, akkor privátban, vagy a honlapomon keresztül keressen

                        #38295
                        EarthRoamer
                        Felhasználó

                          [quote=”Bazsa81″:17hvxpxq]http://www.alpha-cab.de/reisemobile.htm[/quote]

                          Úúúúúhhhhh, a link ment is a kedvencek közé ! 8)

                          #38294
                          EarthRoamer
                          Felhasználó

                            [quote=”Bazsa81″:3shbh028]http://www.alpha-cab.de/reisemobile.htm[/quote]

                            Szeva Bazsa, és Ernő !

                            Köszike, utánanézek ! 😯

                            #38293
                            EarthRoamer
                            Felhasználó

                              [quote=”Istozi”:3bld5fwv]Fontos: Igazán elrontani valamit a tervezéskor lehet. Ezért az álmodozást nagyon alapos elemzés-tervezés-méretezés kövesse.[/quote]

                              Szeva Istozi !

                              Köszi, minden infó fontos, és hasznos lesz a jövőben !

                              Egyenlőre tényleg csak az álmodozásnál tartok :

                              ” amíg nincs rá pénzem, addig van időm álmodozni ”

                              Nyilván amikor elérkezik a Nagy Pillanat, abszolút mindent mérlegelnünk kell, természetesen szakemberek bevonásával.
                              Ezért is vagyok itt, hogy ismerkedjek a körülményekkel, az arcokkal, és a majdani lehetőségekkel.

                              Többféle alternatívát tartok lehetségesnek, talán a legmegvalósíthatóbb a Pick Up – ra szerelt, hordozható felépítmény. / megjegyzem, nagyon tetszik az a fajta megoldás ! /
                              Nálam a komfort talán mást jelent, mint általában…,valahogy biztos össze lehet majd hozni a kompromisszumot.
                              Ezek a régebbi Toyoták mindig is nagyon tettszettek.
                              Mindenféle autót szeretek, de vonzódok a veterán járművek, illetve azok replikái felé is.
                              A régi autók valahogy ” autóbb autóknak ” tűnnek.

                              Mégegyszer Köszike a hasznos tanácsot, idővel kialaul ez.

                              #38287
                              Bazsa81
                              Felhasználó

                                A Sandlander egy kint épített autót módosított és az ára (használtan) 200.000 EUR körül lett emlékeim szerint.
                                Azért kint ennél kategóriákkal olcsóbban lehet találni:

                                http://www.alpha-cab.de/reisemobile.htm

                                #38284
                                erno
                                Felhasználó

                                  A sandlander épit ilyesmit nagyon profin,meg van egy ilyesmi elado a 4×4-es magazinban a hirdetéseknél.

                                  #38274
                                  istozi
                                  Felhasználó

                                    Azzal fogsz szembesülni, hogy – mivel a gépkocsi megengedett összsúlyát nem lépheted túl – az átlag szgk (terepjáró) hasznos teherbírásába nem fér bele egy ilyen felépítmény. Elvileg lehet több rúgót alátenni, kellene erősebb fék, de ezekre nálunk nem kapsz átalakítási engedélyt (a gyári össztömeg nem változtatható). Ha meg csak úgy megcsinálod és lemérlegelnek az úton, az kellemetlen lehet.
                                    Nagyobb teherbírású változatot kell keresned, amire 800 kg feletti hasznos rakományt lehet (szabad) feltenni.
                                    Egy terepjárón a felépítményt komoly erők terhelik (elsősorban oldalirányú kilengések következtében), ezért elég erősre kell építeni a vázat, ami súlytöbblet a szerkezetnél – általában a komfortfelszerelések rovására.
                                    Fontos: Igazán elrontani valamit a tervezéskor lehet. Ezért az álmodozást nagyon alapos elemzés-tervezés-méretezés kövesse.

                                    #38262
                                    EarthRoamer
                                    Felhasználó

                                      [quote=”ismani”:11t9o4kk]Ez egy LAND CRUISER HZJ 78 ![/quote]

                                      Köszike !

                                      Utánanézek, ez egy jó nyom.
                                      Az a baj, hogy csak magyarul tudok – úgy ahogy – , és a google fordítgatás nem mindig igazán pontos.
                                      Amikor sikerül kideríteni egy nevet, azon már el lehet indítani a kutakodást.

                                      Mégegyszer Köszike az infót !
                                      Ez a masina egy Gyönyörűség !

                                      #38261
                                      ismani
                                      Felhasználó

                                        [quote=”EarthRoamer”:3ghdhh9n]Szerelmes lettem ! ! ! :smt049 :smt049 :smt049 :smt054 :smt054 :smt054 :smt007 :smt007 :smt007

                                        Állítólag Toyota Hilux EarthRoamer a szépség neve.
                                        Az USA – ban, Dél – Afrikában, és Ausztráliában még létezik egy – egy példány belőle.
                                        Viszont – többek között – az emberiségnek van két hatalmas találmánya :

                                        1. Hamburger
                                        2. Replika ! ! !

                                        Ha minden kötél szakad, manapság mindent meg lehet csinálni – mindent le lehet másolni.
                                        Addig is hevesen udvarolok ! :-eljegyzes-:

                                        / A kommentjeim soha nem szakmai jellegűek. A tudástáram elég szűkös. Az érdeklődésem mindig rajongói, és kíváncsiság formátumra értendő. Ezért bármit is írok, nem biztos, hogy maximálisan fedi a valóságot. Ezenkívűl mindenféle helyesbítést, segítséget, és infó özönt elfogadok, és Köszönök ! /[/quote]

                                        Ez egy LAND CRUISER HZJ 78 !

                                        #38259
                                        EarthRoamer
                                        Felhasználó

                                          Szerelmes lettem ! ! ! :smt049 :smt049 :smt049 :smt054 :smt054 :smt054 :smt007 :smt007 :smt007

                                          Állítólag Toyota Hilux EarthRoamer a szépség neve.
                                          Az USA – ban, Dél – Afrikában, és Ausztráliában még létezik egy – egy példány belőle.
                                          Viszont – többek között – az emberiségnek van két hatalmas találmánya :

                                          1. Hamburger
                                          2. Replika ! ! !

                                          Ha minden kötél szakad, manapság mindent meg lehet csinálni – mindent le lehet másolni.
                                          Addig is hevesen udvarolok ! :-eljegyzes-:

                                          / A kommentjeim soha nem szakmai jellegűek. A tudástáram elég szűkös. Az érdeklődésem mindig rajongói, és kíváncsiság formátumra értendő. Ezért bármit is írok, nem biztos, hogy maximálisan fedi a valóságot. Ezenkívűl mindenféle helyesbítést, segítséget, és infó özönt elfogadok, és Köszönök ! /

                                          #38146
                                          Kerti
                                          Adminisztrátor

                                            A nem ide tartozó hozzászólásokat át tettem a Komolytalan topicba

                                            #38062
                                            challenger
                                            Felhasználó

                                              [quote=”Brigi”:2j03iiea]Hollandiában találkoztunk egy ilyen lószállítós monstrummal. Szegény eléggé megküzdött, mire be tudott állni a lakóparkolóba, igazi látványosság és csoportmunka volt benavigálni.[/quote]
                                              Igazan igy volt es mi volt benne? Biciglik…de vegig neztuk mig bekuzdotte magat 2-3 helyre… Van is egy kep a hollandiai albumomba ahol nezzuk a parkolast…

                                              #38059
                                              Brigi
                                              Felhasználó

                                                [quote=”Bazsa81″:2i1eirb6]sziasztok,

                                                a kiállításon elképedtem a LEHET autójától…
                                                Mi a véleményetek, persze a 3,5T alattiról beszélek:

                                                http://www.lehelcoachbuilders.com/index.php

                                                Balázs[/quote]

                                                Hollandiában találkoztunk egy ilyen lószállítós monstrummal. Szegény eléggé megküzdött, mire be tudott állni a lakóparkolóba, igazi látványosság és csoportmunka volt benavigálni.

                                                #38056
                                                Bazsa81
                                                Felhasználó

                                                  sziasztok,

                                                  a kiállításon elképedtem a LEHET autójától…
                                                  Mi a véleményetek, persze a 3,5T alattiról beszélek:

                                                  http://www.lehelcoachbuilders.com/index.php

                                                  Balázs

                                                  #37929
                                                  EarthRoamer
                                                  Felhasználó

                                                    [quote=”Kerti”:1p66tk4t]Így már értem, jól össze raktad az infókat 😆 .[/quote]

                                                    Valahogy kinyögtem, de végülis elértem a célt.
                                                    Igaz, nem belűlről, hanem kívűlről találtam meg a cikket. 🙄

                                                    #37927
                                                    fischer
                                                    Felhasználó

                                                      [quote=”Kerti”:squc8vda]Nem sok eséllyel indulnék neki, mert kevés az a dolog ami eredeti benne és ott meg az ami számít, úgyhogy marad csak sima veterán lakó.[/quote]

                                                      nem tudom, mennyi az eredeti részlet, ezzel te vagy tisztában.
                                                      pár éve volt arról szó, hogy ésszel puhítanak a veteránvizsga követelményszinten és nem ragaszkodnak az újragyártott 100% eredetihez, ami egy paradoxon egyébként, de nem tudom, hová fejlődött végül a dolog.
                                                      mindenesetre az autód jó és szép, a lényeg így megvan. 🙂

                                                      #37924
                                                      Kerti
                                                      Adminisztrátor

                                                        [quote=”fischer”:3p3fgnly]Nekifutsz az OT-nak, vagy nem mozgat?[/quote]

                                                        Nem sok eséllyel indulnék neki, mert kevés az a dolog ami eredeti benne és ott meg az ami számít, úgyhogy marad csak sima veterán lakó.

                                                      25 hozzászólás megtekintése - 251-275 / 632

                                                      You must be logged in to reply to this topic.