Főoldal Fórumok Lakóautók Érdekes lakóautók-lakóautós érdekességek

Legutóbb frissítette six 5 years, 7 months telt el
92angok
633 hozzászólás
  • Indította
    Témakör
  • #2635
    GaborApa
    Felhasználó

      Nyitom ezt a témát azért hogy itt tudjuk felhívni egymás figyelmét a különösen érdekes, exkluzív, irigylésre méltó és agyament lakóautókra.

      Még az előző fórumon mutattam Briginek Rob Gray természetfotós egyedileg épített lakóautóját. Az építésről naplót is vezetett és sok képet készített.
      http://www.robgray.com/index_files/index_graynomad.php

    • Szerző
      Válasz
    • #28519
      EdGaR
      Felhasználó

        [quote=”NagyPapa”:34zo769g]Üdv Gábor! 😛

        A rendeletről tudok, a gond azonban itthon kettős:
        1. A kicsi, de bármilyen profi szervíz, nem tud fellépni a gyártó adatbázisába és regisztrálni a kötelezően elvégzett munkát, ami feltétele a garancia megtartásának! [-X

        2. Ha nem tipus-szervíz, nem tud mit kezdeni egy olyan hibával, ami velem előfordult 4 ezer kilométernél, miszerint bedöglött a fojtószelep vezérlő elektronikája, amit 1 órás várakozással, de javítottak, garanciában! Bogácsra indulást követően, felpakolva hosszú hétvégére, az új M „0” közepén mondta a járgány minden előjel nélkül hogy max 50 km/h, nincs több!! :smt214

        Állítólag évente 2-3 ilyen hibájuk volt eddig és csak 100 ezer feletti futásnál! 😥

        Nálam ez 4 ezernél jött!!! :smt203

        Még örülhettem, hogy volt felújított nekik a raktárban!!

        Az már egy másik dolog, hogy az egyébként korrekt szerviz (most Schiller) szerelőjének a célkomputer nélkül fogalma sem volt róla, hogy mi lehet a hiba!! :2010_nemtom.gif

        Üdv NagyPapa[/quote]
        Én sem azt mondtam, hogy ne menj többé márkaszervizbe [-X
        csak már van másik lehetőséged is. Egy intervallum előtti olajcseréről beszéltük 😉

        #28516
        NagyPapa
        Felhasználó

          [quote=”EdGaR”:1gvgixvx]Szerencsére ma már vannak igen jól felszerelt magánvállalkozások is, akik ugyanúgy elvégezhetik az időszakos szervizmunkákat, a márkaszervizek árainak a töredékéért. Nem hiszem, hogy elkergetnének, ha munkát viszel nekik. Ezen a linken olvashatsz erről.[/quote]

          Üdv Gábor! 😛

          A rendeletről tudok, a gond azonban itthon kettős:
          1. A kicsi, de bármilyen profi szervíz, nem tud fellépni a gyártó adatbázisába és regisztrálni a kötelezően elvégzett munkát, ami feltétele a garancia megtartásának! [-X

          2. Ha nem tipus-szervíz, nem tud mit kezdeni egy olyan hibával, ami velem előfordult 4 ezer kilométernél, miszerint bedöglött a fojtószelep vezérlő elektronikája, amit 1 órás várakozással, de javítottak, garanciában! Bogácsra indulást követően, felpakolva hosszú hétvégére, az új M „0” közepén mondta a járgány minden előjel nélkül hogy max 50 km/h, nincs több!! :smt214

          Állítólag évente 2-3 ilyen hibájuk volt eddig és csak 100 ezer feletti futásnál! 😥

          Nálam ez 4 ezernél jött!!! :smt203

          Még örülhettem, hogy volt felújított nekik a raktárban!!

          Az már egy másik dolog, hogy az egyébként korrekt szerviz (most Schiller) szerelőjének a célkomputer nélkül fogalma sem volt róla, hogy mi lehet a hiba!! :2010_nemtom.gif

          Üdv NagyPapa

          #28512
          Blue
          Felhasználó

            Szerintem szeretjük innen a vég felhasználói, macska farka végéről minősíteni a macska észjárását.
            Inkább próbáljunk beleélni a (macska fejébe) gyártók gondolataiba magunkat.

            Mimnél több portékájukat szeretnék eladni, minél többször bevételük érdekébe.
            Ezért kétféle célközönség van.

            1. A jók aki legalább 45-50 ezer kilométert mennek évente. Ők 4-6 olajcsere után 2-4 éves korában eladják az autót és vesznek ujjat (nem véletlenül tolták ki a vezérmü szij cserét is 200 fölé). 2-300 ezer kilométerig meg kibírja (üzembiztos) az általunk most kifogásolt nagyobb olajcsere ciklussal is. Utána meg a következő tulajon kívül senkinek nem szempont milyen költségek terhelik az autót.

            2. A rosszabbak akinek az első 200ezer kilométer akár 10 évre is elegendő (akikre nem lehet 2-4 évente rávarrni egy új autót). Viszont az üzembiztonságot ilyen futás teljesítménynél is biztosítani kell. Ezért csereberéljenek évente olajat.

            Ha valaki a —JELEN— piac gazdasággal nincs tisztába. Nem tudja szétválasztani és besorolni magát valahova. Esetleg össze mossa a számára kedvezőbb nem kellően részletezett paramétereket. Az Ő megnövekedett költsége ismét csak a gyártónak, szervízhálózatnak bevétel.

            #28511
            EdGaR
            Felhasználó

              [quote=”NagyPapa”:3bbzfwsg]
              Azt azért tegyük hozzá, hogy a lakó a felépítménye, állandó nagy súlya miatt nagyobb terhelést jelent a motor számára mint egy dobozos Ducato. Emiatt is valóban indokoltabb a km megfelezése! =D> [/quote]

              Ez teljes mértékben igaz és az igazság is itt van valahol elrejtve. Ha lakóautó, ha nem: haszongépjárműről beszélünk, ami elsősorban nagy igénybevételre lett tervezve. Ezek a Comoon-Rail motorok csúcsra vannak hegyezve, megszégyenítő teljesítménnyel. Ennek ára van. Van szerencsém ismerni a Schillernél egy két munkafelvevőt és szerelőt, akik magánemberként bizony Nemonak adnának igazat.

              [quote=”NagyPapa”:3bbzfwsg]
              Az igazsághoz azonban az is hozzátartozik, hogy végigjártam Bp majd összes Fiat szervízét, mielött az M3-hoz mentem -kerestem a lakhelyemhez legközelebbit, de sehova nem fértem be vele- és mindenhol azt állították, hogy az olajcsere intervallumot azaz a 45 ezret nagyon sok Ducatós betartja és eddig nem volt ezzel gondjuk![/quote]

              Szerencsére ma már vannak igen jól felszerelt magánvállalkozások is, akik ugyanúgy elvégezhetik az időszakos szervizmunkákat, a márkaszervizek árainak a töredékéért. Nem hiszem, hogy elkergetnének, ha munkát viszel nekik. Ezen a linken olvashatsz erről.

              #28510
              EdGaR
              Felhasználó

                [quote=”nemo25″:2tng6utf]Ez egy fantasztikus, ritka, korai darab. Egy 55-ös remek lakóautó lenne. Szerény véleményem szerint a Faros Bözsi a világ legszebb busza. Lehet hogy kissé elfogult vagyok, de ennél szerethetőbb és bájosabb busszal még nem találkoztam. 😀
                Csak érdekességként néhány adat: az Ikarus 55/66 típuscsaládját 1952-72 között gyártották, összesen 16 715 darabot. A gyönyörű formájú kaszni P.Horváth György tervei alapján készült, 11,4 m hosszú, 2,5 m széles, közel 9 tonna volt a készre épített busz. A motor 145 lóerőt tudott, 28-30 literes fogyasztás mellett.
                A beltér érdekesége, a kerékdobok feletti egymással szembe fordított üléspár az asztalkával, amelynek első szériás lámpáit Herendi porcelán búrával szállították. 🙂 [/quote]
                Köszönöm, köszönjük! =D> Jó érzés tudni, hogy nem vagyok egyedül 😀

                #28508
                challenger
                Felhasználó

                  [quote=”NagyPapa”:mmo9p7ld]Üdv nemo25!

                  Már többször egyetértettem veled! :2010_igen2.gif

                  Az enyém 2,3 literes, 130 lovas, aminek a leírása minimum ellentmondásos: az olajcsere periodus 45 ezer km, vagy maximum 1 év! :2010_igen_jeee.gif

                  A lakóautót használók nagy többsége esetén a gyártók így finoman megoldják ezt a kérdést! Az esetemben is lesz benne vagy 15 max 20 ezer 1 éves korára!
                  Azt azért tegyük hozzá, hogy a lakó a felépítménye, állandó nagy súlya miatt nagyobb terhelést jelent a motor számára mint egy dobozos Ducato. Emiatt is valóban indokoltabb a km megfelezése! =D>

                  Az igazsághoz azonban az is hozzátartozik, hogy végigjártam Bp majd összes Fiat szervízét, mielött az M3-hoz mentem -kerestem a lakhelyemhez legközelebbit, de sehova nem fértem be vele- és mindenhol azt állították, hogy az olajcsere intervallumot azaz a 45 ezret nagyon sok Ducatós betartja és eddig nem volt ezzel gondjuk!

                  Üdv NagyPapa[/quote]

                  Mi is egyetertunk ezzel…vagy is inkabb a ferjem mert a 45000km ez csak reklam adat igy mondhatjak hogy olcso a hasznalata…de vigyazat sokan megbantak…a szeroloknek meg igazan haszon egy nagy motor javitas…ugy hogy egy olajcsere megtakaritas nem sporolas… [-X [-X [-X

                  #28507
                  NagyPapa
                  Felhasználó

                    [quote=”nemo25″:2nveeyct]
                    A motorokkal kapcsolatban még egy lényeges dolog. A takarékosság jegyében hírdetett 45000 km-es olajcsere intervallum ne szédítsen meg senkit. [-X Ez egy idealizált és kiélezett adat, ami inkább reklámfogásnak tekinthető, mint irányadónak. Ha sokáig szeretnéd használni a szekeret költséges javitgatások nélkül, akkor ezen értéket érdemes jelentősen leredukálni.(20-25000)[/quote]

                    Üdv nemo25!

                    Már többször egyetértettem veled! :2010_igen2.gif

                    Az enyém 2,3 literes, 130 lovas, aminek a leírása minimum ellentmondásos: az olajcsere periodus 45 ezer km, vagy maximum 1 év! :2010_igen_jeee.gif

                    A lakóautót használók nagy többsége esetén a gyártók így finoman megoldják ezt a kérdést! Az esetemben is lesz benne vagy 15 max 20 ezer 1 éves korára!
                    Azt azért tegyük hozzá, hogy a lakó a felépítménye, állandó nagy súlya miatt nagyobb terhelést jelent a motor számára mint egy dobozos Ducato. Emiatt is valóban indokoltabb a km megfelezése! =D>

                    Az igazsághoz azonban az is hozzátartozik, hogy végigjártam Bp majd összes Fiat szervízét, mielött az M3-hoz mentem -kerestem a lakhelyemhez legközelebbit, de sehova nem fértem be vele- és mindenhol azt állították, hogy az olajcsere intervallumot azaz a 45 ezret nagyon sok Ducatós betartja és eddig nem volt ezzel gondjuk!

                    Üdv NagyPapa

                    #28505
                    nemo25
                    Felhasználó

                      Most egy érdekesség a jelenből. Egy rövidfilm a Fiat X250-es Ducato lakóautó változatának a születéséről.

                      http://www.fiatcamper.com/borntobeamoto … hp?lang=de

                      A Ducatok a Sevel Sud (Società Europea Veicoli Leggeri) gyárában készülnek Val di Sangro-ban. A Sevel a Fiat és a PSA konszern 50-50%-os tulajdonában van ami 1978-ban alakult. 1981 óta készülnek itt a Fiat Ducato, Citroen C25-Jumper, és Peugeot J5-Boxer modeljei. Kevesen tudják, hogy Alfa Romeo AR6, és Talbot Expressz néven is futottak az első generációs modellek (1986-1992)
                      Az mai, X250-es változat a PSA és Fiat verziók közel azonosak.Nagyobb eltérés csak a motorokat illetően vannak. A lakóautóknál mindenképpen előnyös a nagyobb teljesítményű 2.3literes 120-130 LE (FIAT), vagy a 3 literes 157LE (IVECO) motorokat választani. A Jumper és a Boxer 2.2-es erőforrásai azonosak a Ducato 2.2-es 100 LE motorjával, ami a Fordtól származik.Ezek a motorok szervíztapasztalatok alapján kevésbé ajánlott, mind járáskultúrája, mind a megbízhatósága miatt.
                      A motorokkal kapcsolatban még egy lényeges dolog. A takarékosság jegyében hírdetett 45000 km-es olajcsere intervallum ne szédítsen meg senkit. [-X Ez egy idealizált és kiélezett adat, ami inkább reklámfogásnak tekinthető, mint irányadónak. Ha sokáig szeretnéd használni a szekeret költséges javitgatások nélkül, akkor ezen értéket érdemes jelentősen leredukálni.(20-25000)

                      #28485
                      rudi-radio
                      Felhasználó

                        [quote=”nemo25″:29sn8i5c]Ez egy fantasztikus, ritka, korai darab. Egy 55-ös remek lakóautó lenne. Szerény véleményem szerint a Faros Bözsi a világ legszebb busza. Lehet hogy kissé elfogult vagyok, de ennél szerethetőbb és bájosabb busszal még nem találkoztam. 😀
                        Csak érdekességként néhány adat: az Ikarus 55/66 típuscsaládját 1952-72 között gyártották, összesen 16 715 darabot. A gyönyörű formájú kaszni P.Horváth György tervei alapján készült, 11,4 m hosszú, 2,5 m széles, közel 9 tonna volt a készre épített busz. A motor 145 lóerőt tudott, 28-30 literes fogyasztás mellett.
                        A beltér érdekesége, a kerékdobok feletti egymással szembe fordított üléspár az asztalkával, amelynek első szériás lámpáit Herendi porcelán búrával szállították. 🙂 [/quote]
                        =D> =D> =D>
                        Nagyon köszönöm az értékes „idegenvezetést”!
                        Teljes mértékben igazad van,az 55-66 tényleg az egyik legszebb jármű a maga kategóriájában.
                        Pár évvel ezelőtt a BMV-n egy angol tűzoltóklub által felujjítot, tűzpiros 55-öst állítottak ki, hát ott elfolyt a nyálam!
                        A másik nagy élményem,autóbuszt életemben elősször egy IKARUS 66-ot vezettem. 🙄

                        Rudi

                        #28478
                        nemo25
                        Felhasználó

                          [quote=”EdGaR”:2z89f0bh]=D> Az oldal közepén található „White Elephant”-ra keresztelt öreg Flxible busz az 50-60-as évek egyik gyöngyszeme. Íme egy lakóbusz változat ebből az időszakból. Nem titkolom az tiszteletemet a buszok iránt, ami ezen a fórum sajnos még az érdekesség kategóriába sem sorolható, de vannak itt néhányan akik személyesen is találkoztak ennek a típusnak a Magyar konkurensével: az Ikarus 55-tel.[/quote]
                          Ez egy fantasztikus, ritka, korai darab. Egy 55-ös remek lakóautó lenne. Szerény véleményem szerint a Faros Bözsi a világ legszebb busza. Lehet hogy kissé elfogult vagyok, de ennél szerethetőbb és bájosabb busszal még nem találkoztam. 😀
                          Csak érdekességként néhány adat: az Ikarus 55/66 típuscsaládját 1952-72 között gyártották, összesen 16 715 darabot. A gyönyörű formájú kaszni P.Horváth György tervei alapján készült, 11,4 m hosszú, 2,5 m széles, közel 9 tonna volt a készre épített busz. A motor 145 lóerőt tudott, 28-30 literes fogyasztás mellett.
                          A beltér érdekesége, a kerékdobok feletti egymással szembe fordított üléspár az asztalkával, amelynek első szériás lámpáit Herendi porcelán búrával szállították. 🙂

                          #28473
                          EdGaR
                          Felhasználó

                            [quote=”nemo25″:2s1mvzp2]Dél-Arizonában a mexikói határ közelében fekszik egy álmos amerikai kisváros,Bisbee, ami egy retró lakókocsiparkkal büszkélkedhet. A Shady Dell Trailer Park, szép, 50-60 éves lakókocsikat ad bérbe a megfáradt utazóknak. Kitünő ötlet, hangulatos ” apartmanok”. 8) 8) 8)

                            http://southsiders-mc.blogspot.com/2010 … -camp.html[/quote]
                            =D> Az oldal közepén található „White Elephant”-ra keresztelt öreg Flxible busz az 50-60-as évek egyik gyöngyszeme. Íme egy lakóbusz változat ebből az időszakból. Nem titkolom az tiszteletemet a buszok iránt, ami ezen a fórum sajnos még az érdekesség kategóriába sem sorolható, de vannak itt néhányan akik személyesen is találkoztak ennek a típusnak a Magyar konkurensével: az Ikarus 55-tel.

                            #28472
                            istozi
                            Felhasználó

                              „És még egy érdekesség. Igaz a vontató is figyelemreméltó ritkaság, de most a hangsúly a lakónak átalakított Piper Comanche szerkezeten van. Mutatós, és aerodinamikus lakókocsi lett belőle. ”
                              Itt nagyon látszik, hogy az áramvonalasságot és a kényelmet elég nehéz ötvözni. Egyedi, egyedi, de csak guruló ágy. Ráadásul ahhoz képest, hogy hálószoba, elég sok az ablaka.
                              Na, nem fikázom tovább, azért megnézném közelebbről.

                              #28466
                              nemo25
                              Felhasználó

                                És még egy érdekesség. Igaz a vontató is figyelemreméltó ritkaság, de most a hangsúly a lakónak átalakított Piper Comanche szerkezeten van. Mutatós, és aerodinamikus lakókocsi lett belőle.

                                http://www.youtube.com/watch?v=5qjCrzOzN30

                                #28465
                                nemo25
                                Felhasználó

                                  Dél-Arizonában a mexikói határ közelében fekszik egy álmos amerikai kisváros,Bisbee, ami egy retró lakókocsiparkkal büszkélkedhet. A Shady Dell Trailer Park, szép, 50-60 éves lakókocsikat ad bérbe a megfáradt utazóknak. Kitünő ötlet, hangulatos ” apartmanok”. 8) 8) 8)

                                  http://southsiders-mc.blogspot.com/2010 … -camp.html

                                  #27578
                                  EdGaR
                                  Felhasználó
                                    #26868
                                    EdGaR
                                    Felhasználó

                                      [quote=”GaborApa”:3kgcvujk]Jajjj EdGaR! :2010_nem_guluszem.gif
                                      Az Te vagy?
                                      Ez a bádog nagyon visszaveri a napsugárzást! Ne álldogállj mellette [-X [/quote]

                                      Sajnos nem, bár igen meghökkentő a hasonlóság 8) Sajnos rasztásítani már csak egyéb helyeken tudnék, hidd el örülnék ha még ennyi hajam lenne 😆

                                      #26863
                                      GaborApa
                                      Felhasználó

                                        [quote=”EdGaR”:2meqgblf]Pedig…
                                        Bádog-Csiga (biológiai meghajtás)[/quote]
                                        Jajjj EdGaR! :2010_nem_guluszem.gif
                                        Az Te vagy?
                                        Ez a bádog nagyon visszaveri a napsugárzást! Ne álldogállj mellette [-X

                                        #26847
                                        DEP76
                                        Felhasználó

                                          [quote=”EdGaR”:1iu66vm0]Pedig…
                                          Bádog-Csiga (biológiai meghajtás)[/quote]

                                          Nem kell figyelni a turbó visszahűtésre sem, mondaná valaki. 😆 De tény hogy rengeteg előnye van.
                                          Tetszik de nálunk akkora a család ,hogy nem bírnám vádlival, ezt kinőttük.

                                          #26846
                                          EdGaR
                                          Felhasználó

                                            [quote=”repro”:27fu1qcc]Igen! Tekerjen a tö@m 😆 [/quote]

                                            Pedig…
                                            Bádog-Csiga (biológiai meghajtás)

                                            #26833
                                            repi
                                            Adminisztrátor

                                              [quote=”Soma”:11slxijj]Ez a BULI Meghalt[/quote]

                                              Igen! Tekerjen a tö@m 😆

                                              #26821
                                              Soma
                                              Felhasználó

                                                [quote=”repro”:338696jp]::nenene ::nenene ::nenene :kocsog [/quote]

                                                Ez a BULI Meghalt ,és még ráadásul le is :kocsog –tél

                                                #26820
                                                repi
                                                Adminisztrátor

                                                  [quote=”Soma”:288mj2vx]Nem tudom mit válogatsz [-X Fehérjében ,és Proteinben is gazdag :smt208 .

                                                  Ha megeszed még ugrálni is fogsz tudni. ::gurul [/quote]

                                                  ::nenene ::nenene ::nenene :kocsog :2010_nevet2.gif :2010_rohog.gif

                                                  #26819
                                                  Soma
                                                  Felhasználó

                                                    [quote=”repro”:3gj3dq4x]:2010_rohog.gif oké…te eszed a szöcskét én maradok a rízsnél. 😆 [/quote]

                                                    Nem tudom mit válogatsz [-X Fehérjében ,és Proteinben is gazdag :smt208 .

                                                    Ha megeszed még ugrálni is fogsz tudni. ::gurul

                                                    #26818
                                                    repi
                                                    Adminisztrátor

                                                      [quote=”Soma”:1mtdevu5]Megvan az új téliesített lakónk. Riska
                                                      😆
                                                      Occo a fogyasztása csak pár szöcskével, pár marék rizzsel mükszik.
                                                      Nem kell leponyváznod neked sem Repi :smt217 ketten eltudjuk hajtani ::bicaj [/img][/quote]

                                                      :2010_rohog.gif oké…te eszed a szöcskét én maradok a rízsnél. 😆

                                                      #26817
                                                      Soma
                                                      Felhasználó

                                                        Megvan az új téliesített lakónk. Riska
                                                        😆
                                                        Occo a fogyasztása csak pár szöcskével, pár marék rizzsel mükszik.
                                                        Nem kell leponyváznod neked sem Repi :smt217 ketten eltudjuk hajtani ::bicaj [/img]

                                                      25 hozzászólás megtekintése - 451-475 / 632

                                                      You must be logged in to reply to this topic.