Főoldal Fórumok Lakóautós túratervek, uticélok Túraterv felvetések

Legutóbb frissítette FLaci 10 years, 9 months telt el
29angok
105 hozzászólás
  • Indította
    Témakör
  • #6284
    Blue
    Felhasználó

      Ezt a topikot azért hozom létre hogy minél többen irjuk ide a publikus elképzeléseinket, amenyire behatárolható idö vagy évszak meghatározással.

      Például én:

      Jan végén néhány nap megnézem a Velencei karnevált.
      A tavasszal egy rövidebb vidámparkozást egy kis nézelödésel (europapark vagy gardaland)
      Nyár elején váron Gábor Apa elképzelését Görög országról.
      Valamikor a második félévben megszeretném nézni a Loch Ness i szörnyet.
      És a malacos buli Makon meg a klub találkozok

      Természetesen ez böven változhat amenyiben más elképzelésében valami számomra izgatobat találok. Magátol érthetödik hogyha egymásra találtunk valakivel ismét változásokon mehet át az elképzelés, viszont talán kiszámithatobb és szervezhetöbbé válik.

      Érdektelenség hiányában felszámolodik ez a topik.
      Én viszont abban bizom hogy sokan irtok ide. Ettöl e topik olyan áttekinthetetlen káosszá fog válni hogy adunk fejtörést a mi kedves Webmestereinknek hogy e témát más formába rendszerezék 😆

      Ez viszont nekünk jóóóóóóó.

      Késöbb lehet hogy a konvolyozás problémáival kell szembenéznünk?? Bár szerintem ez egyszerübb mint a motoros vagy autós túráknál ahol a szállás miatt komolyabb szervezést igényel. #-o

    • Szerző
      Válasz
    • #6762
      LMC
      Felhasználó

        [b]GaborApa”:2ktkwgzn]Na ilyenkor van a fejtörés szegény-szegény webmesternek. ](*,)
        Van minékünk ugyanis egy Utazás! Ki? Merre? mikor? topicunk, és ami itt íródik, az igazából odavaló.
        Szívem szerint átteném ezt oda, és ezt ott kéne folytatni, de nem szeretnék itt pakolgatni a hozzájárulásotok nélkül.
        😆 [/quote]

        Szivem szerint én is, mivel mind a két topikot végig kellene olvasni hogy átlátható legyen #-o

        Azért szeretném ha a többiek is véleményt mondanának [-o< András

        #6330
        gabik
        Felhasználó

          A kocsonyát szeretjük,ha tudtok a rendezvényekhez gyalog közeli parkolási helyet,lehetőleg árammal,más nem érdekes,akkor mi szívesen mennénk.

          #6324
          Brigi
          Felhasználó

            [quote=”MaNa”:ij3g7sva]Brigi,

            most olvastam végig a Toszkán túráitokat, mi is gondolkodunk egy tavaszi úton arrafelé. Érdeklődnénk, hogy a Ligur tengerparti városokban nem voltatok? Van egy-két világörökség arrafelé is, az érdekelne.

            Köszi MaNá[/quote]

            Különböző utakon Grossetotól Genováig bejártuk a partvidéket. Grosettotól La Speziáig viszonylag lapos a tengerpart, nagy részen pineaerdő van a tenger és a parti autóút között. La Speziától északra a Cinque Terre vidékén nagyon szép, vadregényes a tengerpart, bár kocsival csak néhány helyen közelíthető meg.

            Tényleg sok világörökség van azon a környéken – én is „vadászni” szoktam rájuk:
            -Firenze
            -Siena
            -San Gimignano
            -Val d’Orcia (a tájkép Sienától délre az Orvia folyó völgyében)
            -Pisa
            -Pienza
            -Cinque Terre,
            de egyéb nagyon remek helyek is vannak.

            Én idén vagy a Lucca – Chianti védékre, vagy Arezzo és környékére szeretnék menni. Lucca esetében lehet, hogy még egy kis Cinque Terre is belefér.

            Aztán egyszer egy etruszk túrára is szeretnék elmenni, Vulci – Tarquinia – Lgo Di Trasimeno környéke. Olyan sok szép hely van arrafelé, hogy hónapokig is lehetne utazgatni.

            #6323
            MaNa
            Felhasználó

              Sziasztok,

              ha valakit érdekel, hogy merre, milyen világörökségek vannak földünkön, érdemes megnézni tervezésnél a
              http://www.vilagorokseg.hu/portal/vilag … 0131183719

              web oldalt, itt országonként, tételesen fel vannak sorolva, pl. Csehországban is van jó pár köztünk és Cesky Krumlov közötti útvonalon felfűzve.

              MaNá

              #6322
              MaNa
              Felhasználó

                Brigi,

                most olvastam végig a Toszkán túráitokat, mi is gondolkodunk egy tavaszi úton arrafelé. Érdeklődnénk, hogy a Ligur tengerparti városokban nem voltatok? Van egy-két világörökség arrafelé is, az érdekelne.

                Köszi MaNá

                #6321
                Brigi
                Felhasználó

                  [quote=”MaNa”:34y5gqxu]Sziasztok,

                  őszi hírként hallottam komoly lakós emberkétől, hogy Görögországban a törvények szerint nyugodtan lehet eltulajdonolni autókat, lakókat, ezért aztán egészen magas a lopási arány. Ti nem hallottatok róla? Ezt a Görög túrával kapcsolatosan írom le, mert mi is hajlanánk rá, de tartunk is tőle emiatt.

                  MaNá[/quote]
                  Füredy Laciék nyár végén, ősz elején voltak, de ők nem említettek ilyen problémát.

                  #6320
                  LMC
                  Felhasználó

                    [quote=”MaNa”:cwx9zpe0]Sziasztok,

                    őszi hírként hallottam komoly lakós emberkétől, hogy Görögországban a törvények szerint nyugodtan lehet eltulajdonolni autókat, lakókat, ezért aztán egészen magas a lopási arány. Ti nem hallottatok róla? Ezt a Görög túrával kapcsolatosan írom le, mert mi is hajlanánk rá, de tartunk is tőle emiatt.

                    MaNá[/quote]

                    Megszervezzük az örségváltást,minél többen megyünk annál kevesebb idő jut 1 emberkére. :smt207

                    Tehát várunk szeretettel.

                    Még eddig nem jutott el a hír, de lehet hogy már Makónál tudnak az esetről. #-o

                    András

                    #6319
                    MaNa
                    Felhasználó

                      Sziasztok,

                      őszi hírként hallottam komoly lakós emberkétől, hogy Görögországban a törvények szerint nyugodtan lehet eltulajdonolni autókat, lakókat, ezért aztán egészen magas a lopási arány. Ti nem hallottatok róla? Ezt a Görög túrával kapcsolatosan írom le, mert mi is hajlanánk rá, de tartunk is tőle emiatt.

                      MaNá

                      #6314
                      GaborApa
                      Felhasználó

                        „Elmúltak az ünnepek, fába szorultak a férgek. Már a vak tyúk sem talál szemet. Elmúltak az ünnepek” 😆 , de most minket sem a férgek, sem a vak tyúk nem érdekel, hanem úgy látom mindenki érzi, hogy jön a tavasz, jön egy új LAKÓAUTÓS év, mindenki felébredt, tervez és pezseg. 😆 😆 😆
                        De jó! 😆
                        Hamarosan átalakítjuk a fórumot, onnantól már csak rajtunk múlik, hogy mi lesz belőle.

                        Menjünk sokfelé, sokan, együtt!!!
                        :smt205

                        Betelt létszám nincs, csak konvojunknak rövid autópálya 😉

                        #6313
                        LMC
                        Felhasználó

                          [quote=”Brigi”:1j6t6fob]
                          Május 1-4 hosszú hétvégén talán folytatnánk Csehország felfedezését.

                          Aztán június 20-tól 3 hét Görögország.

                          Tovább még nem látok.
                          Meg persze Makó, esetleg előtte egy havas hétvége, a hagyományos martfűi találkozó, meg ami jön, amire lesz időnk.[/quote]

                          A Csehország felfedezésében mi is tudunk társulni ha még nem telt be a létszám Május 1-4. 🙂

                          És persze a találkozók. =D> =D> =D>

                          András

                          #6312
                          Kerti
                          Adminisztrátor

                            [quote=”Brigi”:23pn6stk]Hú, ez a kocsonyafesztivál igazán gazdag volt programokban. Biztos az idei is jó lesz 😆 [/quote]
                            Nagyon jó szokott lenni. Én is csak ajánlani tudom mindenkinek. Ha úgy alakul és érdekel több mindnekit én is segítek a szervezkedésben.

                            #6311
                            Brigi
                            Felhasználó

                              [quote=”zsuzsa”:1v8jjlmi]A kocsonyafesztivál (egyelőre) tavalyi programja megtalálható
                              [/quote]
                              Hú, ez a kocsonyafesztivál igazán gazdag volt programokban. Biztos az idei is jó lesz 😆

                              #6309
                              Kerti
                              Adminisztrátor

                                [quote=”Blue”:thfkxrpa]Mint a motoros turák, ha belenézel ötletként.

                                Ne egy topik összes beirása között keljen összeválogatni ki kivel lehet és miröl irtak már annál az ut iránynál ami engem érdekelhet.

                                Egy idörendi naptár szerint beirhatóságot. Néhány az elképzelö általi paraméterrel (idö, idötartam, cél, táv, autópálya vagy más ut, nyaralós, kirándulos vagy találkozó, kit érdekel, stb).[/quote]

                                Nem nagy gond megcsinálni, ha van rá igény. Ahogy GáborApa is írta, létre kell hoznunk egy Lakóautós Túrák fórumot és akkor oda lehet nyitogatni az egyes túrákat amiben meg lehet beszélni az adott túra dolgait. Így nem keveredne össze, hogy ki merre akar menni.

                                #6308
                                Brigi
                                Felhasználó

                                  [quote=”Blue”:31kbbna9]
                                  Szerintem vagyunk egy páran aki nem olvas vissza 30-50 beirást azért hogy megy e valaki engem érdeklö ut irányba, megoldom magamba. 😳

                                  [/quote]
                                  Igazság szerint nekem is csak halványan rémlett, hogy szó volt valami téli havas hétvégi találkozóról, de Répáshuta neve kiesett, jó, hogy Zsuzsa emlékeztetett rá.

                                  #6306
                                  Blue
                                  Felhasználó

                                    [b]GaborApa”:3c774glx]Na ilyenkor van a fejtörés szegény-szegény webmesternek. ](*,) [/quote]

                                    😀 😆 😀 😆 😀 😆

                                    Én nekem teljesen mindegy mi a topik neve.

                                    Szerintem vagyunk egy páran aki nem olvas vissza 30-50 beirást azért hogy megy e valaki engem érdeklö ut irányba, megoldom magamba. 😳

                                    Szintén szerintem egy topik mindent csak rövid távon tud kezelni (lásd: utazás merre mikor).

                                    Azt a topikot a megszokotság miatt nem lehetett már felrázni, felhasználni egy szondázásra hogy van e igény tervezhetöbb hosszab távu beirásokra. Ez a topik már körvonalazta hogy talán. 😀

                                    Teljesen igazad van a téma ugyan az. 😥

                                    Lehet hogy ez csak azért lendült fel mert ünnepek után vagyunk, de topik szinten szerintem is biztos az ellaposodás. Nem képes a hosszabb távu kezelésre (célját elérte) 2 hét és össze lehet vonni a kettöt. #-o

                                    😆 😀 Na most szegény te Webmester?.?.? 😀 😆

                                    Részemröl csak egy ötlet volt Uff én beszéltem.

                                    #6303
                                    Brigi
                                    Felhasználó

                                      [quote=”zsuzsa”:rk0zs3tg]A havas (didergős)találkozókra:
                                      Egyszer már írtam a Találkozók topikban Répáshutáról (lásd fotólbum), ahol két épületben szobák is vannak.
                                      [/quote]
                                      Igen, én is az általatok felvetett Répáshutára gondoltam, már hó is van, csak az időpontot kellene kitalálni. Mi benne vagyunk egy hétvégében, kivéve a február 16-24 időszakot, mert mint írtam, akkor síelni mennénk.

                                      Sajnos a nyárra örülünk, ha a 3 hét Görögország összejön, pedig nagyon szívesen mennénk újra Bretagneba, vagy még Normandiában ne is jártunk és Elzász beszámolótok és képeitek (meg Challengeré is) nagyon vonzóak. Ott Strasbourg kivételével inkább csak keresztülutaztunk eddig.

                                      #6301
                                      GaborApa
                                      Felhasználó

                                        [quote=”Blue”:1ra80brd]Én viszont abban bizom hogy sokan irtok ide. Ettöl e topik olyan áttekinthetetlen káosszá fog válni hogy adunk fejtörést a mi kedves Webmestereinknek hogy e témát más formába rendszerezék 😆
                                        [/quote]

                                        Na ilyenkor van a fejtörés szegény-szegény webmesternek. ](*,)
                                        Van minékünk ugyanis egy Utazás! Ki? Merre? mikor? topicunk, és ami itt íródik, az igazából odavaló.
                                        Szívem szerint átteném ezt oda, és ezt ott kéne folytatni, de nem szeretnék itt pakolgatni a hozzájárulásotok nélkül.

                                        Azt is megtehetjük, hogy külön fórumot (csoportot) indítunk utitervek címen és abban külön topicja lehet minden túraterv felvetésnek, így nem keverednének össze. Ez hasonlítana egy kicsit a motorostúrás felvetésedre.
                                        De lesz annyi lelkesedés továbbra is?
                                        Eddig még az az egy topic az Utazás! Ki? Merre? mikor? sem pörgött tulságosan.
                                        Lehet, hogy ez most azért lendült így fel, mer hosszabbodnak a nappalok? 😆

                                        #6300
                                        zsuzsa
                                        Felhasználó

                                          A kocsonyafesztivál (egyelőre) tavalyi programja megtalálható
                                          itt.

                                          #6299
                                          zsuzsa
                                          Felhasználó

                                            [quote=”Brigi”:1vxg3vc0]
                                            Május 1-4 hosszú hétvégén talán folytatnánk Csehország felfedezését.[/quote]
                                            Csehország további felfedezésében szívesen benne lennénk, nekünk is sok ötletünk van, ezzel kapcsolatban.
                                            Pl. egyszer már szó volt az „Adrspasske-teplice skaly nevű csodás sziklavidékről, de sok-sok csodálatos vár, kastély és egyéb látnivaló van szerintünk is.
                                            Minket június közepéig minden érdekel, ami költségkímélö, mert ha sikerül, akkor egy hosszabb (kb.két hónapos) franciaországi csavargás szerepel a terveinkben.
                                            Elszásszal kezdve, Bretagne, onnan le Provence, lehetőleg levendula virágzáskor, meg még majd meglátjuk.
                                            Ha valaki bármelyik részhez csatlakozna, örülnénk (Elszász, stb., fotoalbum).
                                            Addig is lásd mint fent (jelszó: költségkímélő), az ehhez kapcsolódó tökéletesen ránk illő mondást az Élménybeszámolók topik-ban lehet olvasni…. 🙄

                                            [quote=”Brigi”:1vxg3vc0]
                                            Meg persze Makó, esetleg előtte egy havas hétvége, a hagyományos martfűi találkozó, meg ami jön, amire lesz időnk.
                                            [/quote]
                                            A havas (didergős)találkozókra:
                                            Egyszer már írtam a Találkozók topikban Répáshutáról (lásd fotólbum), ahol két épületben szobák is vannak.
                                            A másik ami eszembe jutott a miskolci Kocsonya Fesztivál, ami febr. 22-24-i hétvége, sok klassz rendezvénnyel a városban, a Bükkben, Lillafüreden pl. jégfalmászás stb.
                                            Pontos program persze még nincs a neten !!!, de kinyomozom ha akarjátok.
                                            Tehát van-e érdeklődés bármelyikre, mert akkor utána nézünk a megalvási lehetőségeknek.
                                            Kérlek benneteket, hogy akit érdekel valamelyik, sürgősen írjon, hogy tudjunk szervezni.
                                            Jó lenne találkozni ! 😆 😆 😆

                                            #6298
                                            Blue
                                            Felhasználó

                                              [quote=”Kerti”:o4kdagwx]Mit is?[/quote]

                                              Mint a motoros turák, ha belenézel ötletként.

                                              Ne egy topik összes beirása között keljen összeválogatni ki kivel lehet és miröl irtak már annál az ut iránynál ami engem érdekelhet.

                                              Egy idörendi naptár szerint beirhatóságot. Néhány az elképzelö általi paraméterrel (idö, idötartam, cél, táv, autópálya vagy más ut, nyaralós, kirándulos vagy találkozó, kit érdekel, stb).

                                              #6295
                                              Kerti
                                              Adminisztrátor

                                                [quote=”Blue”:2wn5nn5t]A tudatlanságom miatt kérdem ezt nehéz megoldani? (turák)[/quote]
                                                Mit is?

                                                #6294
                                                Blue
                                                Felhasználó

                                                  😀 😀 😀 😀

                                                  😀 😀 😀

                                                  [quote=”Blue”:34ecxn66]e topik olyan áttekinthetetlen káosszá fog válni hogy adunk fejtörést a mi kedves Webmestereinknek hogy e témát más formába rendszerezék #-o [/quote]

                                                  Én nagyon jol tudom használni a link
                                                  A tudatlanságom miatt kérdem ezt nehéz megoldani? (turák)

                                                  #6293
                                                  FLaci
                                                  Felhasználó

                                                    Sziasztok
                                                    Látom nekünk már nem is kell programról gondoskodni csak csapódni 😆 😆 😆
                                                    Komolyra fordítva a szót a Litván út és a Török út minket is érdekelhet persze nálunk is az idő az nagy úr.
                                                    Azonkívül még a Cseh országból semláttunk mindent úgy hogy ott a helyünk a sorban 😛 atalálkozókról nem is beszélve.
                                                    — Ez a topik szerintem is életképes kell hogy legyen és lehet.
                                                    Laci-ék :smt039

                                                    #6291
                                                    Brigi
                                                    Felhasználó

                                                      [quote=”Kerti”:lsgcb2o8]Egyet értek veled! Hajrá![/quote]

                                                      Mi nagyon úgy néz ki, hogy lakóautóval megyünk síelni február 16-23 között Saalbach-Hinterglemm, Leogang környékére (vagy esetleg máshova)

                                                      Úgy nézem, hogy április 19-26 között lesz tavaszi szünet a suliban, esetleg egy kis Toszkána szóba jöhet, már rég voltunk és tavasszal is nagyon szép.

                                                      Május 1-4 hosszú hétvégén talán folytatnánk Csehország felfedezését.

                                                      Aztán június 20-tól 3 hét Görögország.

                                                      Tovább még nem látok.
                                                      Meg persze Makó, esetleg előtte egy havas hétvége, a hagyományos martfűi találkozó, meg ami jön, amire lesz időnk.

                                                      #6289
                                                      Red
                                                      Felhasználó

                                                        konkrétan a Görög út nekem is nagyon tetszene, tervezzük, hogy megyünk
                                                        Gabikkal azt beszéltük, hogy ha minden jól megy, akkor mi még Törökbe is átmennénk, mivel most elmaradt
                                                        ide más is jöhetne, ha kedvet érez hozzá

                                                        a vidámparkozás nekünk minden évben megvan, általában május 1-ei hosszú hétvégén szoktunk menni

                                                        nekem több tervezett útam nincs, inkább csapódnék másokhoz, ha lehet 😉
                                                        bár az is csak az utolsó pillatban dől el nálam

                                                      25 hozzászólás megtekintése - 76-100 / 104

                                                      You must be logged in to reply to this topic.