Amikor a kollégák, barátok megkérdezték, hogy merre megyünk, a „Lengyelországba” választ meghallva kissé furcsán, talán lesajnálón néztek ránk, mintha a görög-horvát-olasz háromszögön kívül nem is lenne igazi a nyaralás. Az úti cél délen, Kis-Lengyelország vajdaságban, Krakkó és környéke volt. Kirándulásunkat az augusztus 20-i hosszúhétvége köré szerveztük, 2 nappal még megtoldva az ünnepet. Számokban: 2 fő
Amikor megvettük a lakóautónkat, az az elképzelés vezérelt, hogy minél több időt tudjunk ezzel az életformával tölteni. Mivel mindketten dolgozunk és a nyugdíj még beláthatatlanul messze van, így marad összesen 30 nap szabadság az évben. Ami meg-lássuk be- édeskevés. Ráadásul a hétvégéken Atti többnyire meccsre jár, a kisebbik kölyök focizik. Tehát nincs mese, lakóautóval
Ligúria mindig is vágyott célpont volt az életünkben, de mivel ez nem a tipikus „gyerekekkelnyaralós” hely, sokáig a „majdegyszer” dobozban várt felfedezésre. Amikor eldöntöttük, hogy belekóstolunk a lakóautózásba, rögtön egyértelmű volt, hogy Ligúriát vesszük célba, annak is a Genovától keletre eső partvidékét, a Riviera di Levantét. Hónapokkal előre tervezgettünk az 1 hetes kiránduláshoz a megállóhelyeket,