2007 dec 26-2008 jan 3 Sok tanakodás után úgy döntöttünk,hogy bejelentkezünk egy német kempinges ismerőshöz szilveszterre,akik már többször hívtak és most végre elhatároztuk magunkat.
Strasbourg régi negyede nagyon hangulatos,a többi része roppant elegáns.Környezetében Ottrott és Obernai volt a fél-fél napos programunk nagyon hangulatos karácsonyi vásár,forralt bor és szép séták jutottak erre a napra.
A strasbourgi csokimúzeumba 8€ a belépő,de a végén legalább 4€-nyi csokit kaptunk ajándékba,persze olyat amit máshol nem lehet kapni,mert erre a célra készítik ott.
Az Európa Parlement mellett leparkoltunk csináltunk egy kávét magunknak azután tovább Bühlbe,ami csak arról híres,hogy annak Ádám nevű kempingjét választottuk éjszakázásra.Mivel egyedül utaztunk ,elhatároztuk ,hogy éjszakára inkább kempinget választunk,a biztonság meg az áram miatt.
Másnap a Mosel völgyét terveztük végigautózni,de a Gabi a térképet nézegetve köztes uticélnak Luxemburgot választotta,ahol sok időt nem töltöttünk,de kocsiból végignézve elhatároztuk,hogy valamelyik nem téli kiránduláson ide vissza kell térni.
Hangzatos nevű helyiségek következtek,Shengen,Mettlach,Baden-baden.
A Mosel völgyében ért az első csalódás,amikor az ADAC Cempingführerben feltüntetett 2 egészéves kemping  is zárva volt.Későre járt már mikor egy különben zárva lévő,de "dauer"kempingesek által használt kempingben találtunk egy lakókocsis német házaspárt,akik elintézték,hogy ott maradhatunk,kaptunk áramot,volt meleg zuhany,meg egy nyest.vagy nyuszt.vagy nem tudom én micsoda,de az biztos ,hogy szétrágta a fékservo vakumcsövét.Gabi éjszaka hallott a gépház felől zajokat,de nem ébresztett fel.Másnap Gummersbach volt a cél,Köln mellett,ahol a barátaink laknak.Mellékutakon indultunk,de az egyik fékezéskor jól megijedtem,hogy leállt a motor és azért olyan nehéz a fék.Rádio kikapcs,de a motor jár.Hát akkor mi lehet,én ehhez sajna nem értek(eszembe jutottál Red,hogy miért is nem jöttetek?),de teljes erőből nyomva a fék fogott valamennyit.Gyorsan visszamentünk a sztrádára,bár ott is néha kell a fék,de eljutottunk Gummersbachig.A barátaink nagy szeretettel fogadtak,kugliparti és utánna vendéglői vacsora volt a fogadtatás egy szerb vendéglőben,ami nagyon hangulatos volt.Szilveszter napján Bernd barátom végigtelefonált mindent,mig végül a Ford Assistance megadott egy 34 Km-re lévő ügyeletes ADAC szerelőt,aki miután kinyitotta a gépháztetőt rögtön mondta,hogy amit látunk,azok bizony pici mancsnyomok a motorburkolaton,és tényleg a fékservo csöve 2 darabban lifegett.Csere,próbaút 82€.Én először persze reménykedtem,mivel féléves a kocsi,hogy akármi is a baj,garanciában meg tudom csináltatni,de ezen nem lehetett vitatkozni,itt fizetni kellett .Adtunk még egy üveg bort a szerelőnek,mert szívélyes és udvarias volt,nem Ő tehetett arról,hogy ilyenek az árak arrafelé.
A szilveszteri buli a 20 némettel egy külön beszámolót érdemelne,ahogy a Hooligans dalokra előadták azt a dűlöngélős összekapaszkodós mulatozást,az felejthetetlen.Az est fénypontja a magyar gulyás volt,amit mi főztünk,persze nem tudtuk előre.Azt kérték,hogy ők megvettek mindent de mi csináljuk meg,mert akkor lesz igazi.Fehérrépán kívül tényleg volt minden,a csipetkét mi csináltuk.Nagy siker volt,utánna büfé,finom sörök stb.stb.
Újévkor terjesztettük kicsit a magyar babonát,mert csináltunk lencsefőzeléket,de házigazdáink részére is.Izlett nekik,igy nekik is biztosan szerencsés lesz a 2008.
Ebéd után Spessartba utaztunk,aminek elsőrendű kempingje van,és másnapra Würzburg megnézése,utánna még 3 nap az Alpokban volt a terv.
Felébredtünk reggel és szinte egyszerre kérdeztük,hogy ennyi élmény egyszerre nem elég?Döntöttünk gyorsan,900 Km hazáig,indulunk.Jó uton JÓ FÉKKEL,baj nélkül értünk haza 3100 Km megtétele után.
Aki szereti a szép épített környezetet,a hangulatos favázas elzászi,német belvárosokat,finom Wurstokat azoknak bátran ajánlom Németországot télen.
Gábor és Gabi

Ülésforgató adapter