Az idén sok élménnyel tértünk haza Horvátországból.

Utibeszámoló Horvátországból.

Júniusban sikerült eljutnunk Szerbián keresztül Horvátországba. Igazából nem sok információt tudok megosztani lakóautós társakkal, mert én nem igazából használtam a kempingek és más turisztikai szolgáltatásokat. Én pont a lakóautó fő előnyét próbáltam kihasználni, hogy nincs kötöttség. Igaz volt rá példa, hogy van ahol nem látnak szívesen ha sokáig szeretnék maradni, de egy napot mindenhol hagytak. Ez több szempontból is jó. Sokkal több mindent láttunk és tapasztaltunk. Mivel az autópályákat is elkerültük, így csodálatos utakon jártunk. Átmentünk sok hangulatos kis településen, ahol csak néhány ház van. Temérdek látnivalóval szolgált az út, és sehol sem kellett sorba állni a turisták tömegében.

Sikerült Splittől Rijekáig végigmenni a tengerparton ami mondhatni csodálatos. Nagyon szép és jó utakon jártunk. Sok hangulatos és kedves kis faluban álltunk meg. A tengerparti út nagyon szép. Gondoltak a bámészkodó turistákra, mert elég sok kis parkolót alakítottak ki. Nekem sikerül olyat is találni ahol az éjszakákat is zavartalanul eltölthettük. Nagyon kellemes volt úgy ébredni, hogy az első kép amit látok ha felébredek az a tenger. Az úton elég sűrűn találkoztunk trafipaxos rendőrökkel ,de mivel temérdek látnivalóval szolgált az út, nem is volt kedvünk száguldozni.

Igaz ,hogy nem használtuk ki az ottani szolgáltatásokat, de mégis sikerült sok élményt begyűjteni és igazán jó érzésekkel hazatérni.

Hasonló szép élményeket kívánok minden klubtársunknak.

Üdvözlettel Kiss Ottó és Kriston Mariann.

Balesetmentes jó utat mindenkinek.

Parabola antenna

Parabola antenna