Mi szeretünk a hegyekben nyaralni, túrázni, ezért esett a választásunk Misurinára. Ott még soha nem volt melegünk, és rengeteg túraútvonalon lehet sétálni. Ezek a túrák gyenge, közepes állóképességgel megtehetők.
Július 2.
Reggel indultunk útnak, Klagenfurt alatt Ferlachnál megálltunk és megnéztük a Tscheppaschlucht-ot. Mivel délután 3 órafelé értünk oda az egészet nem tudtuk bejárni. Ez a szurdok kezdetnek elég meredek szakasznak bizonyult, de a látvány gyönyörű. Ide mégegyszer szeretnénk elmenni, de akkor egész napra. A belépőn egy kis térképecske jelzi a bejárható szakaszt. Ferlachban szerettünk volna aludni, ott van egy ingyenes stellplatz, de rosszul ütöttem be a koordinátákat, így nem sikerült megtalálni (talán majd jövőre), ezért Gmünd mellett az autópálya parkolójában aludtunk.
Július 3.
Ha már Gmündnél voltunk, akkor elmentünk a Maltatal-i panorámaútra. A fizetőkapu után mindjárt van egy szép nagy vízesés, ami a parkolóból néhány perc alatt megközelíthető, majd tovább folytattuk utunkat a víztározóhoz. Ez 2000 m magasságában van. A gáton végig lehet sétálni, illetve több turistaút is vezet a hegyen. Mi a tározó mellett sétáltunk, egészen egy vízesésig. Ez egy könnyed séta, minimális menetemelkedéssel, amúgy az oda-vissza út kb. 4 óra volt. (Igaz közben pihenni és csodálkozni is megálltunk) A hőmérséklet kiváló, 20 fok körül.
A túra után bementünk Gmündbe, hatalmas parkolója van, ahol sok autó és lakóautó elfér. Szerintem itt aludni is lehetne. Itt található egy magán Porsche autómúzeum. Érdemes bemenni és megnézni. Alvás az autópálya melletti parkolóban.
Július 4.
Reggel elindultunk Misurinába. 2 órafelé értünk oda, hiszen a mi autónk nem gyors léptékű. Nekünk ez a település a szívünk csücske. Ezen a napon csak arra maradt idő, hogy körbesétáltuk a tavat, illetve ültünk a tóparton. A stellplatzon aludtunk (8 euró/éjszaka)
Július 5.
Lanovkával felmentünk a 2100 m-en található col de Varda-ra. Onnan a stellplatz felé eső úton indultunk el a sziklák között. Ez a szakasz elég nehéz terep volt nekünk, meredek is volt, az út is elég keskeny volt, de a kilátás felejthetetlen.Így is 4 óra felé értünk vissza az autóhoz, majd estebéd és ismét séts a tó körül.
Július 6.
Ismét felmentünk lanovkával a hyegyre, majd a Capri menedékházhoz vettük az irányt. Ez nekünk való turistaút volt. kb 100 m a szintkülönbség, az út fenyőerdőn keresztül vezetett, a kilátás pedig pazar volt a hegycsúcsokra. Ezen a napon minden színben megmutatkoztak a hegyek, hol felhőben voltak és semmit nem láttunk, hol pedig gyönyörű vonulataik rajzolódtak ki, mikor a pára felszállt. Ezt az utat 3 óra alatt meg lehet tenni. Mikor visszaértünk a felvonóhoz siettünk lefelé, mert gyülekeztek az égen a felhők, pedig még szívesen nézelődtünk volna. Még az autóhoz sem értünk, mikor esni kezdett az eső, kis időre rá pedig elég nagy vihar kerekedett. Este újra lehetett sétálni. Misurinában a hőmérséklet kellemes volt, 20 fok körüli, reggelre azonban 10 fok.
Július 7.
Reggel elindultunk a Garda-tóhoz, mivel gyerekünk nagyon szereti a vidámparkot. Peschiera-ban találtunk stellplatzot, ami nagyon jó helyen is volt a tó és a város szempontjából, így késő estig lehetett nézelődni. Egyébként a Garda-tónál érdemes ilyen helyen aludni, mert ha nézelődés szempontjából állunk meg, akkor is sok pénzt ki kell fizetni parkolásért. Ha az embernek nincs helyismeret (nekünk nincs), akkor csak fizetős parkolót talál. Itt 24 órára 15 euró a parkolás. A másik jó dolog amiért ajánlom, mert 3 km-re van Gardalandtól, így éjszaka nem kell sokat autózni.(N45°26'27"/E10°40'40")
Július 8. kedd
Reggel 10 órára már Gardalandba voltunk, ugyanis akkor nyit. Óriási szerencsénk volt. Az idő kellemes és kibírható, nem is kellett hűteni magunkat, tömeg pedig néhány játéknál volt, így nem sokat álltunk sorba sem. A legnagyobb várakozási idő 15 perc volt, igaz az Atlantiszra csak kezdéskor ültünk fel. Még a Kék Tonádónál és a mozinál sem volt sor. Este 11-g bírtuk, de nagyon jót szórakoztunk, majd irány az előző napi alvóhely.
Július 9.
Visszamentünk Misurinába.
Július 10.
Utolsó napon szerettünk volna egy szép sétát tenni, ezért a panorámaúton felmentunk a Lavaredo-ra. Emlékezetes marad, mert körbesétáltuk a hegyet (Brigitől loptuk az ötletet.) Az odaútnak a kétszerese lett így a visszaút, de megérte. Azon az úton egyáltalán nem volt tömeg. Amit mi fentről sík útnak hittünk, az valójában "le-fel" út volt, de nehéznek nem mondtható, gyerekekkel is megtehető.
Július 11.
Elindultunk haza Sillián felé. A Karnische Dolomiten úton. Ezzel el is töltöttük a napot, mert ahol szép volt a kilátás ott megálltunk. Völkermarkt-nál aludtunk az autópálya mellett.
Július 12.
Ez a nem várt nap is elérkezett, hazajöttünk.
Mi Olaszországban mindenütt stellplatzon aludtunk, mert magunk mentünk. Így nem éreztük magunkat magányosnak, mert mindig emberek vettek minket körül.

Jövőre is a Dolomitokba szeretnénk menni, addig gyújtöm a jó tippeket.

2024. március 19. kedd
József, Bánk, Józsa napja van