Tisztelt Lakóautós Klubbtagok. Egy rég áhitott tervünk megvalósulásának rövid beszámolója következik! Régóta vágyakoztunk, hogy kipróbálhassuk a lakóautós élményt, életformát, nyaralást.  Úgy gondoltuk a gyerekek/5-8évesek/ is élvezni fogják ezt a módját a nyaralásnak ,hát belevágtunk a szervezésbe ,de nekik az egész titok maradt.
A Klub oldálán találtuk a bérbeadót akivel sikerült is a megállapodás, a kitűzött időre miénk a kocsi. Pakolás, készülődés, titkolódzás. Az útvonal már régóta körvonalazódott a fejünkben, az utat nyolc napra terveztük. Indulás Esztergomból a bepakolás és az örömök után,cél Ipolytarnóc. Az ősmaradványok megtekintése után egy 3D-s rövi filmet is levetítenek ami nagy élmény,és még külön jegyért egy hosszabb változat 4D-ben ismegtekinthető ami aztán hab a torán. Innen indultunk Somoskő várához ami csodás helyen fekszik. A belépőt Szlovák jegyszedőnél vettük, mert a vár az ő oldalukon van, a parkolója ahol az éjszakát töltöttük az magyar oldal. A várból és a parkolóból is csodás a kilátás. Az első este és éjszaka kellemesen telt a gyerekek nagyon élvezték a helyzetet, persze mi is. Másnap indulás Salgó várához, egy kis eltévedés után megtaláltuk a parkolót ahonnan indul a túrista út a várhoz. Kellemes túra a várig, és gyönyörű panoráma, ami kárpótol a fáradságért. Indulás Bélapátfalvára a ciszter-kolostorhoz de már messziről feltünt a Bél-kő monumentális tájsebe ami a maga nemében nagyon szép. Az apátság nagyon szép, a környezete ápolt. A Bél-kőre egy tanösvény vezet amit egy darabig be is jártunk. Az apátság parkolója tökéletes éjszakázó helynek bizonyult. Kihagyhatatlan hely Szilvásváradon a Szalajka-völgy, kisvasutazás, túra az ősember barlangig, a vizesés megycsodálása és egy jó pisztrángos ebéd után séta az autóig. Megnéztük a Lipicai ménesgazdaság kocsikiállítását és az idei születésű csikókat. Mivel fürdőzők vagyunk hát meglátogattuk az Egerszalóki új termálfürdőt, a parkolója jó éjszakázó hely, de elötte egy rövid séta a mésztufa gátak  megcsodálásáért. A következő nap a fürdésé, aki szereti az ilyen helyeket ebben nem fog csalódni,minden korosztály megtalálja a neki megfelelő felüdülést. Innen vettünk egy éles kanyart és irány Aggtelek, még volt időnk egy kellemes túrázásra a barlang feletti fensíkon és a faluban. Éjszaka szintén a parkolóban. Másnap a föld mélye volt a cél, a Baradla- barlang vöröstói bejáratától egy 2-órás túrával a jósvafői kijáratig jutottunk, mi innen a felszinen visszatúráztunk a lakóig. Az éjszakát már Tokajon akartuk tölteni de itt belecsöppentünk a Hegyalja fesztiválba aholis nagyon sok fiatal  és megtöbb alkohol volt, ezért egy séta után nyugodalmasabb éjszakázó helyet kerestünk. A választás a Tokaj-hegyi TV- torony lábára esett, aki teheti látogassa meg a helyet, csodaszép a kilátás, és alvóhelynek sem rossz. A másnap egy részét vizen töltöttük, egy kempingből kenut béreltünk és a Bodrogon és árterén eveztünk. Felejthetetlen élményt nyujtott a táj és az állatvilág. Délután indulás Nyíregyházára,  nagyon megtetszett a város, tágas, sokparkos és tiszta, ami az első találkozásra megfogott minket. Innen mentünk ki a Sóstónak nevezett üdülőövezetbe ahol az éjszakát töltöttük. Ez (és a következő) éjszaka sem bizonyult nyugalmasnak. Másnap a fürdöiket probáltuk ki, vegyes volt a tapasztlat de ezt mindenki döntse el maga, a gyerekek élvezték. Másnap az Állatkertet néztük meg, hát amit előre hallottunk róla csak megerősíteni tudjuk, nagyon szinvonalas, egész napos programot biztosít. Zárásként egy utolsó strandolás a hazafelé vezető uton, Mezőkövesd-Zsórifürdő. Az éjszakát távolabb töltöttük egy üdülő övezetben mert buli volt a strandon így nyugalomra nem volt esély. Másnap fürdőzés és délután indulás haza.
Összességében a nyaralás felülmúlta a várakozásainkat a gyerekek is nagyon élveztek a körülményeket. Egyre nagyobb az elhatározás bennünk hogy bővitjük a lakóautósók táborát.
Üdvözlettel:Totya

2024. március 19. kedd