Husvéti időszakra a meteorológiai előre jelzés nem kecsegtetett bennünket jó idővel,igy a közeli Hévizt választottuk pihenésül.
Castrum Gyógykempingben a Festetics Tófürdővel szemben /Ady Endre utca/ szemben,a tótol kb.300 m-re./Koordináták:É.46.78429,K.17.19500/ töltöttünk pár napot.
A tó közelsége lehetővé teszi,hogy jó időben akár fürdőköpenyben is át lehet sétálni.
A hévizi tó tulfolyó csatornája,ami a Balatonba torkollik,a kempingen vezet át, a kempinget kettészeli.A viz fölött egy kis fahid köti össze a két partot.
A lefolyó vizben tavirózsák lebegnek,fehér és kék szinben pompáznak.
A természetvédelmi terület szokatlan madárvilága és a virágzó lótuszokkal tarkitott mediterrán vizivilága különös hangulatot áraszt.
A kemping területén 250 parcellázott leállóhely van,ahol áram,viz és tv csatlakozási lehetőség van a parcelláknál.Sövénnyel elválasztott parcellák,szép,fás környezetben.
Korszerü padlófütéses mosdó,zuhanyzó áll rendelkezésre.
Hangulatos családias étterem,reggelente friss pékáruval egy kis büffé áll a vendégek rendelkezésére.
A kemping parkjában 11 szobás panzió épült,mely csak személykocsival érkezőknek nyujt ellátást.Kétágyas szoba reggelivel 10.900 Ft.
Mi lakóra 2 személlyel,árammal 6500 Ft/éj fizettünk.Magyaroknak 10 % kedvezmény van az árból.
Árlista okt.1-ápr.30. máj.1-szept.30.
felnőtt 1200 1500
gyerek 900 1000
40.platz 1600 1800
60 " 2000 2200
80 " 2500 2800
áram 900 900
id.f.adó 420 420
A hévizi tó a világ legnagyobb biológiailag aktiv természetes tava,4.5 ha.
A viz hőmérséklete nyáron 32-33 fok,,télen 26-29 fok. Három és fél nap alatt a tó teljes vizkészlete kicserélődik.
A fedett fürdőben,mely a sétány után található több különböző hőfoku gyógy és élmény medence található
A városban április elején kezdődött a Héviz-i Hungaricum Fesztivál számtalan programmal.
Nagyon jól éreztük magunkat.
Fotók az albumomban.

riviera /Editke/