Düsseldorf-i caravansalon vásár Miután februárban még mint stopposként irtam ide egy beszámolót (akkor még nem voltam regisztrált tag) "53.-ik beszámoló: lakoautozás Budapesten" itt az ideje hogy ujra jelentkezzem :)).

Minden évben elszoktunk menni augusztus végén Düsseldorfba a lakoauto vásárra. 2 éve ott rendeltük meg az uj lakoautonkat (Roller Team, Sirio 599) amit tavaly nyáron vettünk át. Tavaly ott rendeltük meg a motoros szatellit antennát, idén meg légkondicionáló után néztünk ami jövö tavasszal kerül beszerelésre. Erre a kiállitásra minden évben több ezer lakoauto érkezik Europa minden részéröl. A vásár területén lakoautok számára kijelölt örzött terület van éjszakánként 15 euroért. Vannak wc-k, zuhanyozok, sörsátor zenekarral, több étel ital árusitó, ingyenes ingabuszjárat hajnali 2oráig Düsseldorf belvárosába, igy kellemesen ellehet tölteni az idöt vásáron kivül is.

A vásáron lakoautokon kivül turisztikai kiállitás is van. Magyarok is kiállitottak, de idén pénzhiányra hivatkozva már nem volt kürtöskalács osztogatás, mint tavaly vagy tavaly elött. A magyar kiállitokkal megállapitottuk hogy lakoautozás szempontjából a balatoni és budapesti kempingek árszinvonala sajnos joval magasabbak mint Németországban és Franciaországban, hiányzanak a lakoautoállomások, pedig a lakoautok száma évente szinte duplázodik Europában és a magyar infrastruktura meg gyenge (mit szalaszt el a magyar turisztikai bevétel). Tanácsoltam hogy a városligetben vagy a népligetnél közel a metro-hoz kilehetne épiteni örzött lakoautoállomásokat Berlin vagy Köln mintájára. Berlinben például belvárosi Friedrichsstrasse-hoz 3 megállora 17 euro árammal együtt egy éjszaka az örzött lakoautoállomáson. Kölnben meg Rajna partján pár metro megállóra a belvárostol a kölni Dom-tól az ifjusági szállonál 9 euro egy napra árammal együtt. Azt tanácsolták hogy ötleteimmel forduljak a budapesti önkormányzathoz vagy a miniszterelnöki hivatalhoz. Hát klubtársak hivjuk fel minél többen ezekre a hiányosságokra a magyar illetékesek figyelmét. Az egész évben nyitvatartó zugligeti meg aquincumi kempingek tul messze vannak a belvárostol. A többi pesti kempingek (például Haller utca) meg csak májustol szeptemberig vannak nyitva.

Lakóautó bérlés
(Keres / Lakóautó)